PARTNER PORTALU
 • BGK

EEC 2015, Janusz Piechociński: Wsparcie dla Śląska i Małopolski

 • WNP.pl (Jerzy Dudała)    20 kwietnia 2015 - 13:53
EEC 2015, Janusz Piechociński: Wsparcie dla Śląska i Małopolski

- Rozpoczynamy od Śląska i zachodniej Małopolski, bowiem skala wyzwań na tym terenie jest największa - podkreślił Janusz Piechociński (Janusz Piechociński, fot.PTWP/Eliza Madej)

Wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński mówił w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego o modernizacji przestrzeni gospodarczej Śląska i zachodniej Małopolski.
- Planujemy, że będzie to ustawa o modernizacji terenów, na których zachwiała się produkcja przemysłowa - zaznaczył wicepremier Janusz Piechociński.

W maju materiały te mają pójść do zatwierdzenia, wcześniej będzie czas na konsultacje społeczne.

Wicepremier wskazywał między innymi na wzmacnianie specjalnych stref ekonomicznych oraz budowę szkolnictwa zakładowego.

Istotne będzie wsparcie dla przedsiębiorstw, które już funkcjonują na tym terenie, zarówno dla Śląska, jak i zachodniej Małopolski dedykowane będą środki z krajowego oraz unijnego budżetu.

- Rozpoczynamy od Śląska i zachodniej Małopolski, bowiem skala wyzwań na tym terenie jest największa - podkreślił Janusz Piechociński. - Ma to być duży projekt ponadbranżowy, ukierunkowany na innowacyjność oraz wzrost efektywności.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • Chełmianin N, 2015-04-21 21:55:54

  INNOWACYJNOŚĆ!! Wsparcie będzie jeśli środki się zdobędzie i tak się obiecuje tym gdzie się przybędzie. Najpierw, co się uda w regionach wygaszą, pole uporządkują i innowacyjność zgłoszą. Cel wybrany i na efektywność nastawiony i rejon południowy zostanie wypromowany. Obecnie ...na środki własne i unijne liczymy i gdy otrzymamy o efektywność zadbamy. Plan: założenia modernizacyjne obiecane, a zatem szczęścia Ślązacy i Małopolanie!  rozwiń
 • obserwator, 2015-04-21 09:01:08

  Skoro nie ma Pan Piechociński pomysłu na górnictwo, (bo likwidacje to żaden pomysł) to, co dopiero na rozwój całego Śląska i Małopolski. Skończy się na martwej ustawie i steku życzeń, a rozwój innowacji to tylko szumne i nośne hasło przez ostatnie wiele lat. Jakby nie upór ludzi bez względu na wiele... przeciwności nie byłoby nawet tego, co jest.  rozwiń
 • Marek.S, 2015-04-20 21:25:15

  Januszu Piechociński kiedy przestaniesz bujać w obłokach? Chcesz modernizacji terenów na których zachwiała się produkcja przemysłowa-zapraszam do woj.lubelskiego, ponieważ w pierwszej kolejności zniszczono przemysł na wschodzie kraju.Warunki infrastrukturalne posiadamy idealne, wie Pan o czym mowa! ...  rozwiń