PARTNER PORTALU
  • BGK

Efektowny plac w Tarnowie prawie gotowy

  • AW/tarnow.pl    30 listopada 2011 - 09:06
Efektowny plac w Tarnowie prawie gotowy

Południowa strona placu Sienkiewicza w Tarnowie zmieniła się nie do poznania. Wszystko dzięki dobiegającej końca rewitalizacji, dzięki której ten, do tej pory zaniedbany, teren uzyskał zupełnie nowy, rekreacyjny charakter.
Jak informuje Urząd Miasta w Tranowie, projekt rewitalizacji nawiązuje do istniejących, otaczających obiektów oraz nowych detali (szkło, metal) przy ul. Mickiewicza. Zakres inwestycji obejmuje m.in. lepszą ekspozycję popiersia Jana Szczepanika oraz wykonanie i montaż elementów informacyjnych dotyczących jego osoby i wynalazków. Na placu znajduje się również dwupoziomowa fontanna o nieregularnym kształcie.

Projekt rewitalizacji nawiązuje do istniejących, otaczających obiektów oraz nowych detali (szkło, metal) przy ul. Mickiewicza. Zakres inwestycji obejmuje m.in. lepszą ekspozycję popiersia Jana Szczepanika oraz wykonanie i montaż elementów informacyjnych dotyczących jego osoby i wynalazków. Na placu znajduje się również dwupoziomowa fontanna o nieregularnym kształcie.

Pozostały teren został zagospodarowany ciągami komunikacyjnymi (alejki, ścieżki, schody terenowe oraz placyk od strony ul. Brodzińskiego z amfiladowymi siedziskami i rozrzuconymi kostkami do siedzenia) oraz niską zielenią i elementami małej architektury, a alejki oraz poszczególne elementy zagospodarowania placu są iluminowane.

W ramach rewitalizacji placu wykonano również prace inwestycyjne w sąsiadujących budynkach szkoły oraz internatu. Od ich północnej strony zamontowano izolację przeciwwilgociową i termiczną oraz odprowadzenie wód opadowych.

Koszt remontu, pokryty w całości z budżetu miasta, wyniósł niewiele ponad milion złotych. To kolejne miejsce w Tarnowie, które uzyskało zupełnie nową jakość. Prace rewitalizacyjne dobiegają końca również na Placu Rybnym.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.