Ekolodzy nie godzą się na stację narciarską

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski
  • 09-11-2011
  • drukuj
Sąd administracyjny w Krakowie oddalił skargę sądeckiej prokuratury na decyzję wojewody małopolskiego Stanisława Kracika, który podtrzymał zgodę na budowę stacji narciarskiej na górze Kicarz.
Ekolodzy nie godzą się na stację narciarską
Ekolodzy zapowiadają odwołanie do NSA – informuje „Dziennik Polski”.

„Bardzo cieszy nas ten wyrok, bo po raz kolejny potwierdza to, o czym mówimy od dawna. Pozwolenia na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego Kicarz wydane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zostały wydane zgodnie z prawem” – mówi burmistrz Piwnicznej-Zdroju Edward Bogaczyk.

Pozwolenie było już kilka razy zaskarżane. Teraz strony postępowania – sądecka prokuratura i Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot – mogą złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jak relacjonuje Bogaczyk, „ekolodzy zapowiedzieli po rozprawie, że będą się odwoływać od wyroku”. „Myślę jednak, że skoro do tej pory i starosta i wojewoda i sąd administracyjny nie znaleźli w pozwoleniu na budowę uchybień, to i Naczelny Sąd Administracyjny się ich nie dopatrzy” – stwierdza.

Ekolodzy, powołując się na stanowisko niezależnych ekspertów, twierdzą, że inwestycja zagraża wodom mineralnym „Piwniczanki”. Dowodzą, że sztuczne naśnieżanie, do którego ma zostać wykorzystana rzeka Poprad, może doprowadzić do skażenia chemicznego i bakteriologicznego źródeł, a prace przy budowie stacji uaktywnią osuwisko na górze Kicarz – informuje „Dziennik Polski”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Żegnaj Piwniczanko! Żegnaj piękny Popradzie. Żegnaj piękna Góro! Wyrazy współczucia dla całego narodu polskiego z powodu utrary kolejnego cudu natury, jakim jest Kicarz wraz za wijącym się u jego stóp Popradem. Wyrazy współczucua dla ekologów, z Pracownią Na Rzecz Wszystkich Istot na czele - za bez...silność wobec ewidentnych zbrodni popełnianych na resztkach polskiej przyrody. Więcej w te rejony nie przybędziemy. rozwiń

KICARZOFILE Z NIZIN, 2011-11-09 11:42:50 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE