PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekolodzy nie godzą się na stację narciarską

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Polski    9 listopada 2011 - 07:16
Ekolodzy nie godzą się na stację narciarską

Sąd administracyjny w Krakowie oddalił skargę sądeckiej prokuratury na decyzję wojewody małopolskiego Stanisława Kracika, który podtrzymał zgodę na budowę stacji narciarskiej na górze Kicarz.
Ekolodzy zapowiadają odwołanie do NSA – informuje „Dziennik Polski”.

„Bardzo cieszy nas ten wyrok, bo po raz kolejny potwierdza to, o czym mówimy od dawna. Pozwolenia na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego Kicarz wydane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu zostały wydane zgodnie z prawem” – mówi burmistrz Piwnicznej-Zdroju Edward Bogaczyk.

Pozwolenie było już kilka razy zaskarżane. Teraz strony postępowania – sądecka prokuratura i Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot – mogą złożyć skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Jak relacjonuje Bogaczyk, „ekolodzy zapowiedzieli po rozprawie, że będą się odwoływać od wyroku”. „Myślę jednak, że skoro do tej pory i starosta i wojewoda i sąd administracyjny nie znaleźli w pozwoleniu na budowę uchybień, to i Naczelny Sąd Administracyjny się ich nie dopatrzy” – stwierdza.

Ekolodzy, powołując się na stanowisko niezależnych ekspertów, twierdzą, że inwestycja zagraża wodom mineralnym „Piwniczanki”. Dowodzą, że sztuczne naśnieżanie, do którego ma zostać wykorzystana rzeka Poprad, może doprowadzić do skażenia chemicznego i bakteriologicznego źródeł, a prace przy budowie stacji uaktywnią osuwisko na górze Kicarz – informuje „Dziennik Polski”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • KICARZOFILE Z NIZIN, 2011-11-09 11:42:50

    Żegnaj Piwniczanko! Żegnaj piękny Popradzie. Żegnaj piękna Góro! Wyrazy współczucia dla całego narodu polskiego z powodu utrary kolejnego cudu natury, jakim jest Kicarz wraz za wijącym się u jego stóp Popradem. Wyrazy współczucua dla ekologów, z Pracownią Na Rzecz Wszystkich Istot na czele - za bez...silność wobec ewidentnych zbrodni popełnianych na resztkach polskiej przyrody. Więcej w te rejony nie przybędziemy.  rozwiń