Ekolodzy zablokują 602 mln zł unijnej dotacji

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 11-05-2012
  • drukuj
602 mln zł dotacji z UE na obwodnicę autostradową Mińska Mazowieckiego jest zagrożone.
Ekolodzy zablokują 602 mln zł unijnej dotacji
Ekolodzy szykują skargę do Komisji Europejskiej z powodu złamania ustaleń środowiskowych – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Przed Euro 2012 raczej nie przejedziemy autostradą A2 z Łodzi (zabierz głos/oceń prezydenta) do Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta). Szykuje się też afera z jedynym budowanym odcinkiem A2 na wschód od Warszawy – obwodnicą Mińska Mazowieckiego. Wartość projektu to 765 mln zł, z czego UE finansuje 602 mln zł.

Ekolodzy dopatrzyli się, że trasa jest niezgodna z decyzją środowiskową z 2006 r. Uzgodnienia zakładały inny przekrój autostrady. Już po wydaniu decyzji środowiskowej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała o poszerzeniu pasa dzielącego jezdnie z 5 do 12,5 metra.

„Trasa A2 w rejonie Mińska to ewidentny przykład łamania zapisów środowiskowych. Złożymy skargę do Komisji Europejskiej, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i nadzoru budowlanego. Inwestycja może utracić dofinansowanie z powodu niedotrzymania norm środowiskowych” – ostrzega Radosław Ślusarczyk, prezes stowarzyszenia zajmującego się ochroną korytarzy ekologicznych – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tego nic nie jest w stanie zablokować.Koniec.Kropka!

KOKO SPOKO, 2012-05-14 12:38:32 odpowiedz

Należałoby raczej spytać, kiedy Polacy wreszcie zrozumieją, że dla decydentów środowiskiem naturalnym są wyłącznie autostrady, wyciągi, szyby, odwierty itp. Wszelka walka jest tutaj z góry przegrana, jakoże MY mamy jedynie rację a ONI forsę...

Dzika, 2012-05-14 11:23:57 odpowiedz

Obwodnica Augustowa, wschodnia obwodnica Warszawy, teraz ta inwestycja - kiedy decydenci zrozumieją w końcu, że środowisko jest tylko jedno i trzeba je szanować, a miejsc na budowanie jest i tak dużo.

Daniel, 2012-05-11 09:25:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE