PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekrany przy A2 do wymiany

  • PAP    17 czerwca 2015 - 19:45

22 czerwca drogowcy zaczną wymieniać skorodowane ekrany akustyczne na odcinku A2 między Warszawą a Pruszkowem - poinformowała w środę GDDKiA. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia. Wymiana potrwa do października.
"Powodem wymiany są pojawiające się na panelach ogniska korozji" - poinformowali w komunikacie drogowcy. Jak podał Budimex, który budował odcinek, wymienione będą panele wyprodukowane i dostarczone przez firmę Metalesa. Panele ekranów zostaną zastąpione nowymi, pochodzącymi od innego producenta.

Wymiana ekranów a ruch na autostradzie

Jak informuje GDDKiA, wykonawca rozpocznie wymianę od tych paneli, przy których nie będzie musiał zajmować głównej jezdni. Na początku prace będą prowadzone spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego.

"Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by prace realizowane były pod prąd największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze stolicy w okresie urlopowym prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy" - poinformowała GDDKiA.

Kierowcy muszą przygotować się na to, że wymiana paneli oznacza konieczność czasowego wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni. Drogowcy opracowali harmonogram prac, który uwzględnia natężenie ruchu i przewiduje prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym pracę w nocy.

"Prace na jezdni autostrady w kierunku Warszawy będą prowadzone od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w pracach, natomiast w każdą niedzielę przerwa w pracach będzie trwała od 14.00 do 19.00. Dodatkowo, jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je w celu usprawnienia przejazdu" - poinformowała GDDKiA.

Odcinek A2 o długości 7,1 km między Warszawą a Pruszkowem oddano do użytku w maju 2012 r. Wykonawcą inwestycji był Budimex. Wartość kontraktu to 425,5 mln zł. Odcinek jest fragmentem auto

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.