Ekrany przy A2 do wymiany

22 czerwca drogowcy zaczną wymieniać skorodowane ekrany akustyczne na odcinku A2 między Warszawą a Pruszkowem - poinformowała w środę GDDKiA. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia. Wymiana potrwa do października.

"Powodem wymiany są pojawiające się na panelach ogniska korozji" - poinformowali w komunikacie drogowcy. Jak podał Budimex, który budował odcinek, wymienione będą panele wyprodukowane i dostarczone przez firmę Metalesa. Panele ekranów zostaną zastąpione nowymi, pochodzącymi od innego producenta.

Wymiana ekranów a ruch na autostradzie

Jak informuje GDDKiA, wykonawca rozpocznie wymianę od tych paneli, przy których nie będzie musiał zajmować głównej jezdni. Na początku prace będą prowadzone spoza pasa drogi lub z pasa awaryjnego.

"Wymiana rozpocznie się na jezdni południowej - od węzła Pruszków w kierunku Warszawy, następnie kontynuowana będzie z Warszawy w kierunku zachodnim, tak by prace realizowane były pod prąd największego ruchu. Oznacza to, że podczas wyjazdów ze stolicy w okresie urlopowym prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Warszawy, a we wrześniu podczas powrotów z wakacji - na jezdni wylotowej z Warszawy" - poinformowała GDDKiA.

Kierowcy muszą przygotować się na to, że wymiana paneli oznacza konieczność czasowego wyłączenia z ruchu jednego pasa jezdni. Drogowcy opracowali harmonogram prac, który uwzględnia natężenie ruchu i przewiduje prace poza godzinami szczytu komunikacyjnego, w tym pracę w nocy.

"Prace na jezdni autostrady w kierunku Warszawy będą prowadzone od poniedziałku do czwartku z wykluczeniem godzin od 5.00 do 9.00, a w piątki od 5.00 do 10.00. W soboty nie zaplanowano przerw w pracach, natomiast w każdą niedzielę przerwa w pracach będzie trwała od 14.00 do 19.00. Dodatkowo, jeśli w trakcie prac dojdzie do znacznego spowolnienia ruchu na autostradzie, wykonawca przerwie je w celu usprawnienia przejazdu" - poinformowała GDDKiA.

Odcinek A2 o długości 7,1 km między Warszawą a Pruszkowem oddano do użytku w maju 2012 r. Wykonawcą inwestycji był Budimex. Wartość kontraktu to 425,5 mln zł. Odcinek jest fragmentem auto

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.