PARTNER PORTALU
  • BGK

Eksperci: Nowotargowa w Łodzi musi powstać

  • em    21 lutego 2014 - 08:48
Eksperci: Nowotargowa w Łodzi musi powstać

Taką opinię wyrazili w czwartek niezależni eksperci poproszeni o opinię dotyczącą budowy tej ulicy. Radni są innego zdania.
Projektowana Nowotargowa ma doprowadzić ruch do budowanego dworca Łódź Fabryczna oraz do Nowego Centrum Łodzi. Ulica ma również zapewnić sprawny przejazd z północy na południe.

Inwestycji sprzeciwili się radni miejscy. Zrezygnowali z budowy odcinka pomiędzy ul. Tuwima i Piłsudskiego. Wykreślili z budżetu Łodzi pieniądze na ten cel. Wycięli nawet pół miliona złotych za projekt, który jest już prawie gotowy - czytamy w "Dzienniku Łódzkim".

Dlatego władze Łodzi wystąpiły do trzech instytucji, które nie są związane z miastem, aby przedstawiły swoje opinie dotyczące Nowotargowej. Ekspertyzy przygotowali specjaliści z trzech instytucji: Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Każda z tych opinii potwierdza konieczność wybudowania ulicy Nowotargowej na całej projektowanej długości.

Teraz władze Łodzi będą ponownie przekonywać radnych do rozpoczęcia tej inwestycji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: