PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekspert: Do oczekiwań inwestorów powinny być dopasowane działania samorządów

  • Propertynews.pl    22 września 2017 - 10:33
Ekspert: Do oczekiwań inwestorów powinny być dopasowane działania samorządów
Potrzebny jest proaktywny dialog pomiędzy władzami miast inwestorami i społecznościami lokalnymi - mówi Bolesław Kołodziejczyk. (fot. PTWP)

Do zmieniających się warunków rynkowych i - co za tym idzie oczekiwań inwestorów, powinny zostać dopasowane działania władz samorządowych. Wydanie warunków zabudowy zgodnie z przepisami prawa już nie wystarczy - mówi Bolesław Kołodziejczyk, dyrektor Działu Badań Rynkowych i Doradztwa, Cresa Polska.
Rynek nieruchomości komercyjnych korzysta z aktualnej dobrej koniunktury gospodarczej. Codziennie w prasie pojawiają się informacje o rekordowych wskaźnikach popytu i podaży niemal we wszystkich segmentach rynku.

Jednak oprócz danych wskaźnikowych rynki te podlegają dodatkowo przemianom strukturalnym. - Kiedyś obiekty magazynowo-produkcyjne realizowane były z myślą o lokalnym popycie, teraz stanowią część globalnej sieci, gdzie Polska jest jednym z elementów szerszej strategii. Przykładem może być także rynek handlowy, gdzie budowa galerii zapoczątkowała zmianę preferencji zakupowych Polaków. Obecnie w obszarze zainteresowania deweloperów pojawiają się również ulice handlowe, co jest szansą dla tych lokalizacji na drugie życie - mówi Bolesław Kołodziejczyk, dyrektor Działu Badań Rynkowych i Doradztwa, Cresa Polska.

Do zmieniających się warunków rynkowych, i co za tym idzie oczekiwań inwestorów, powinny zostać dopasowane działania władz samorządowych. Wydanie warunków zabudowy zgodnie z przepisami prawa już nie wystarczy. - Potrzebny jest proaktywny dialog pomiędzy władzami miast inwestorami i społecznościami lokalnymi, stanowiący odpowiedź na te zmiany i będący katalizatorem rozwoju rynków nieruchomości na poziomie regionalnym - podkreśla ekspert.

Czytaj artykuł i zobacz wideo TUTAJ.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.