PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekspresowa budowa katowickiego dworca

  • Przegląd prasy/Dziennik Zachodni    10 listopada 2011 - 13:00
Ekspresowa budowa katowickiego dworca

Prace przy budowie nowego dworca w Katowicach idą pełną parą, a wszystko po to, by zdążyć przed zimą. Jeśli bowiem temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, część prac będzie musiała zostać wstrzymana.
Jak informuje ''Dziennik Zachodni'' obecnie przy budowie nowego dworca pracuje 530 osób z 30 firm podwykonawczych. Ponadto wszystkie prace prowadzone są jednocześnie. Dlatego też kiedy na przykład w jednych miejscach placu trwają ostatnie wykopy, w innych wylewany jest chudy beton.

Niestety, oprócz kolejnych zadań do zrealizowania pojawiają się też kolejne problemy - na przykład odchylanie się ścian szczelinowych okolicznych kamienic.

Czytaj też: Ile rąk przyłożyli do budowy dworca?

- Cały czas walczymy też z wodami gruntowymi, które będą pojawiały się do czasu, aż nie zostanie wykonana cała płyta fundamentowa - mówi ''Dziennikowi Zachodniemu'' Antoni Pomorski z Neinver Polska.

Odbiór dworca kolejowego w Katowicach (zabierz głos/oceń prezydenta) rozpocznie się w maju 2012 roku. Koszt całej inwestycji to ok. 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Bolesław Herudziński, 2011-11-10 23:56:38

    Przerwa w pracy. Dzisiaj Święto Niepodległości Naszej Ojczyzny Rzeczpospolitą Polską nazwaną. Pozdrawiam wszystkich, którzy chcą uczcić Święto Niepodległości! 93 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest i niech będzie świętem zarówno dla tych z prawa jak i z lewa oraz centro –... prawo – lewów, a nie dniem walki! Mam nadzieję, że rodacy pamiętają, iż Marszałek Józef Piłsudski w czasie walki o niepodległość Polski był socjalistą. Flagi na maszt! Cieszmy się, radujmy się, świętujmy! Bolesław :-)  rozwiń
  • BON, 2011-11-10 16:49:09

    Już odliczamy dni,godziny,minuty i sekundy!!! Czekamy z niecierpliwością na otwarcie!!!TEN DÓŁ JUŻ JEST ZASYPANY,prawdaż?