PARTNER PORTALU
  • BGK

Ekspresówki S2, S5, S6 i S7 z miliardami na nowe inwestycje

  • PAP/MN    11 września 2017 - 12:43
Ekspresówki S2, S5, S6 i S7 z miliardami na nowe inwestycje
Mateusz Morawiecki podkreślał, że inwestycje drogowe nie bazują wyłącznie na dofinansowaniach z UE. (fot. PTWP)

W sumie 5 mld zł wyniesie dofinansowanie do sześciu inwestycji drogowych, w sprawie których umowy podpisano w poniedziałek (11 września) w Ministerstwie Rozwoju.
Chodzi o dofinansowanie budowy: drogi ekspresowej S2 na odcinku węzeł Puławska - węzeł Lubelska; drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz-Mielno na odcinku Białe Błota - Mielno; drogi ekspresowej S6 Szczecin-Koszalin - odcinek Kiełpino-początek obwodnicy Koszalina i Sianowa; obwodnicy Koszalina i Sianowa; drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień-Rabka; obwodnicy Góry Kalwarii.

Dzięki temu powstanie 180 km nowych dróg, a łączna wartość tych inwestycji to ponad 11 mld zł.

"Bez zdolności do finansowania projektów infrastrukturalnych z budżetu państwa nie byłyby możliwe te inwestycje" - powiedział w wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Jak mówił, "bardzo często na skutek takiego, a nie innego rozwoju wydarzeń w ostatnich 20 latach wydaje nam się w Polsce, że budujemy drogi wyłącznie niemalże z budżetu Unii Europejskiej". Zapewnił jednocześnie, że "bardzo jesteśmy wdzięczni za ten budżet".

Jak mówił Morawiecki, realizowane inwestycje "są niezwykle ważne", bo "mają potencjał udrożnienia ważnych kawałków regionalnych dróg".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.