PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg będzie miał największą Strefa Kibica w województwie

  • PAP    6 czerwca 2012 - 17:00
Elbląg będzie miał największą Strefa Kibica w województwie

W woj. warmińsko-mazurskim największa Strefa Kibica powstaje w Elblągu. Pomieści w sumie 4 tys. osób. Dla kibiców zostanie otwarta w piątek.
Elbląska Strefa Kibica będzie działać na Placu Jagiellończyka. Jak poinformowała rzecznik prasowa elbląskiego magistratu Anna Kleina, dla kibiców przeznaczono tam 2 tys. m.kw. powierzchni, prawie drugie tyle - dla zespołów i kabaretów, które będą bawić kibiców.

"W programie strefy przewidzieliśmy koncerty lokalnych elbląskich zespołów, ale zaprosiliśmy też gwiazdy polskiej sceny. Oprócz koncertów w strefie będzie można oglądać występy kabaretów, dla dzieci będą konkursy i zabawy sportowe" - powiedziała PAP Kleina.

W strefie będzie duży telebim, na którym będą transmitowane mecze Euro 2012.

Elbląska Strefa Kibica rozpocznie działalność w piątek o godz. 15 i będzie działać codziennie do 1 lipca. Jej organizatorzy wstępnie przewidują zamykanie strefy na godz. 23.

Elbląska Strefa Kibica będzie największą w woj. warmińsko-mazurskim (małe strefy powstają m.in. w Olsztynie). Jej organizatorzy liczą, że bawić się w niej będą nie tylko elblążanie, ale i Rosjanie z Obwodu Kaliningradzkiego, którzy będą tu mieli bliżej niż do Gdańska i taniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.