PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląg zrezygnował z budowy stadionu

  • PAP    3 września 2013 - 18:37
Elbląg zrezygnował z budowy stadionu

Władze Elbląga zrezygnowały z planów budowy stadionu oraz unijnego dofinansowania przyznanego na ten cel.
We wtorek Urząd Marszałkowski w Olsztynie poinformował, że umowa, zgodnie z którą miasto miało otrzymać 17,5 mln zł, została rozwiązana.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie, wniosek o rozwiązanie umowy złożył prezydent Elbląga Jerzy Wilk i nastąpiło to za porozumieniem stron. Unijne wsparcie w wysokości 17,5 mln zł na realizację projektu budowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Agrykola uzyskały przed rokiem poprzednie władze miasta.

Nowe władze zrezygnowały z tej inwestycji, bo oferty złożone przez potencjalnych wykonawców stadionu przewyższały planowany przez miasto budżet.. Firmy oferowały wykonanie prac za 47-52 mln zł.

Elbląski samorząd planował początkowo przeznaczyć 35 mln zł, z czego połowę stanowiło unijne dofinansowanie, a drugą połowę miały pokryć wyemitowane przez miasto obligacje. Jednak ostatnio, z powodu złej kondycji miejskich finansów, ograniczono planowane koszty do 28 mln zł.

Nowy stadion miał pełnić funkcje areny sportowo-widowiskowej dla blisko 5 tys. widzów. Poza meczami piłkarskimi miały odbywać się tam koncerty i miejskie festyny.

W związku z rezygnacją miasta Elbląg z dotacji na budowę stadionu powstały oszczędności w wysokości ok. 16,8 mln zł w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury. 2007-2013. Dlatego - jak zapowiedział Urząd Marszałkowski w Olsztynie - jeszcze we wrześniu zostanie ogłoszony nowy konkurs na wsparcie projektów rozbudowy infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

O środki w tym konkursie będą mogły zabiegać wszystkie samorządy w woj. warmińsko-mazurskim. Władze Elbląga zapowiedziały już, że złożą wniosek o dofinansowanie budowy krytej pływalni za ok. 20 mln zł. Dzięki temu - jak liczą - odzyskają utraconą dotację.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.