PARTNER PORTALU
  • BGK

Elbląski dworzec jak nowy

  • PAP    30 grudnia 2011 - 17:42

5,5 mln zł kosztowała modernizacja dworca kolejowego w Elblągu, który został w piątek oddany do użytku. Budynek ma nową elewację i monitoring oraz ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, a ściany i sufit dworcowego holu zdobi kolorowa grafika.
Jak poinformowało biuro prasowe PKP S.A., remont budynku dworca trwał 2 lata. Pieniądze pochodziły ze środków własnych PKP S.A. oraz z budżetu państwa.

Podczas remontu wymieniono stolarkę okienną, instalacje techniczne i zmodernizowano poczekalnię, hol kasowy i toalety. Zmieniło się także najbliższe otoczenie dworca, w tym przylegający peron, gdzie spod warstw asfaltu wydobyto i wyeksponowano zabytkową kostkę brukową z granitu.

Największym zaskoczeniem dla podróżnych przyjeżdżających do Elbląga, a także mieszkańców miasta, może być wielkich rozmiarów abstrakcyjna kolorowa grafika zdobiąca sufit i ściany dworcowego holu. Pomysłodawcy chcieli, by artyści "ożywili kolorem" wnętrze budynku dworca. Odbył się konkurs, a do realizacji wybrano projekt Joanny Grodeckiej.

W najbliższych dniach do budynku odnowionego dworca mają wprowadzać się najemcy. Znajdą się w nim sklepy, bary oraz niewielki hotel.

Czytaj też: Dworce nie do poznania

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.