PARTNER PORTALU
  • BGK

Ełckie Centrum Kultury po modernizacji

  • PAP    20 lutego 2012 - 17:47
Ełckie Centrum Kultury po modernizacji

3,1 mln zł kosztowała modernizacja Ełckiego Centrum Kultury (ECK), w którym oprócz pracowni artystycznych, znalazła się sala kinowo-widowiskowa i galeria sztuki. Projekt modernizacji zyskał dofinansowanie unijne w wysokości 1,6 mln zł.
Podczas remontu przebudowano bryłę budynku i odnowiono jego elewację, wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, zbudowano taras i przebudowano dojazd dla osób niepełnosprawnych, odnowiono także salę kinową.

Kino zyskało nowy sprzęt, który umożliwia oglądanie filmów w technologii 2D. Do sali kinowej dla 400 widzów zakupiono nowoczesną aparaturę nagłaśniającą. Dzięki temu można w niej organizować także koncerty i przedstawienia.

Po remoncie w centrum kultury mieszczą się pracownie plastyczne, ceramiczne, warsztaty taneczne i studio nagrań. ECK jest także siedzibą Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca Ełk.

Jak powiedziała Jolanta Skulimowska z ECK, tuż obok centrum trwa budowa amfiteatru na 1,5 tys. miejsc. Ta inwestycja kosztuje 5 mln zł i została dofinansowana w 85 proc. z programu unijnego Polska-Litwa. Zakończenie budowy zaplanowano we wrześniu tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.