Emil Wąsacz o Programie Budowy Dróg Krajowych

W kontekście zatwierdzonego Programu Budowy Dróg Krajowych kluczowe jest to, na ile przyjęte założenia mają realne odzwierciedlenie zasobach finansowych państwa - mówi Emil Wąsacz, prezes Stalexportu Autostrady.
Emil Wąsacz o Programie Budowy Dróg Krajowych

Według zatwierdzonego we wrześniu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-23 (z perspektywą do 2025 r.) planowane jest wybudowanie co najmniej 3900 km nowych dróg oraz 57 obwodnic.

Nowy Program ma doprowadzić do stworzenia pełnej, funkcjonalnej sieci bezpiecznych dróg szybkiego ruchu. Środki na inwestycje mają pochodzić z Krajowego Funduszu Drogowego, zasilanego m.in. z refundacji środków pochodzących z funduszy UE.

Zdaniem Wąsacza, w kontekście zatwierdzonych planów kluczowe jest to, na ile przyjęte założenia Programu mają realne odzwierciedlenie zasobach finansowych państwa.

Jego zdaniem, przyjęty Program wydaje się również niedowartościowany pod kątem wzrostu natężenia ruchu w przyszłości, co może skutkować spadkiem przepustowości sieci drogowej.

Więcej na wnp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Skąd wytrzasnęliście ten "autorytet"? Porażka tej strony. Kończę subskrypcję.

JodekMordka, 2015-11-22 21:07:10 odpowiedz

A kiedy ten Pan zostanie skazany, tak jak by to miało miejsce w państwach prawa?

ciekawy , 2015-11-20 19:37:33 odpowiedz

czy to nie ten złodziej z autostrady kraków katowice co w kontrakt sobie nie pozwolił zaglądać (gdzie państwo zobowiązało się nie budować drogi w pobliżu a4 stalexportu)

ślązak, 2015-11-20 15:54:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE