PARTNER PORTALU
  • BGK

Energopol Szczecin wybuduje obwodnicę Przecławia i Warzymic

  • PAP/PSZ    20 listopada 2017 - 17:22
Energopol Szczecin wybuduje obwodnicę Przecławia i Warzymic
Budowa obwodnicy ma doprowadzić do rozdzielenia ruchu lokalnego od ruchu tranzytowego. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Szczecińska firma została wybrana w przetargu na wykonawcę budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic o długości 6,5 km - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie. Nowa trasa wyprowadzi ruch z podszczecińskich miejscowości na autostradę.
Przetarg dotyczył zaprojektowania i budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic oraz nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6. W sumie ma powstać około 6,5 km drogi.

Zakończenie budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic planowane jest na 2021 r.

"Zbliżamy się do finalizacji procedury przetargowej, dla tej bardzo ważnej inwestycji, która będzie stanowiła połączenie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych" - powiedział dyrektor GDDKiA oddziała w Szczecinie Łukasz Lendner.

Przetarg wygrała firma Energopol Szczecin, która zaproponowała najniższą ofertę ponad 140 mln zł. Pozostałe firmy biorące udział w przetargu to konsorcjum firma Gotowski - Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe, Trakcja PRKil i Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów. Każdy z oferentów zapewnił wydłużenie czas gwarancji do 10 lat oraz skrócenie czasu realizacji do 34 miesięcy.

"Jeżeli nie będzie odwołań, to rozpocznie się kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej zakończeniu i spełnieniu wszelkich formalności będzie mogło dojść do podpisania umowy" - czytamy w komunikacie przesłanym przez GDDKiA oddziała w Szczecinie.

Jak informuje GDDKiA, budowa obwodnicy "doprowadzi do rozdzielenia ruchu lokalnego od ruchu tranzytowego". "Powstanie tej drogi znacznie poprawi skomunikowanie Szczecina z siecią autostrad i dróg ekspresowych. W ramach inwestycji planowana jest również budowa nowego węzła drogowego Szczecin Zachód na połączeniu z autostradą A6 przy jednoczesnym zamknięciu obecnie funkcjonującego węzła, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku i nie spełnia współczesnych parametrów (południowe łącznice wykonane są z kostki brukowej)" - czytamy w informacji dla mediów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.