PARTNER PORTALU
  • BGK

Ergo Arena będzie rozbudowywana

  • pt    26 marca 2014 - 09:08
Ergo Arena będzie rozbudowywana

Środki preferencyjnej pożyczki JESSICA wesprą rozbudowę hali Ergo Arena, jednej z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce.
Przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego i spółki Hala Gdańsk-Sopot podpisali wczoraj umowę pożyczki, która sfinansuje 75 proc. kosztów tej inwestycji.

Celem tej inwestycji jest rozszerzenie dotychczasowych funkcji hali Ergo Arena poprzez m.in. instalację systemu kurtyn przysłaniających w ramach głównej areny hali, zwiększenie pojemności płyty, budowę systemu napełniania trybun z pierwszego poziomu na poziom trzeci, wykonanie szatni dla widzów poziomu K3.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie także system informacyjny i reklamowo-identyfikacyjny obiektu wraz z rozbudową systemu nagłośnienia. Prace te pozwolą na rozszerzenie dotychczasowych możliwości hali, co przede wszystkim umożliwi organizację największych wydarzeń światowych do tej pory niedostępnych dla obiektów w Polsce. Ponadto, na terenie hali możliwe będzie prowadzenie kilku imprez jednocześnie.

W dniach 7-9 marca w Ergo Arenie odbyły się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Sukces organizacyjny, poparty wysokim poziomem sportowym i świetnym występem polskich lekkoatletów odbił się szerokim echem na całym świecie. We wrześniu tego roku rozgrywane tu będą także mecze organizowanych w naszym kraju Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn.

Prace związane z projektem wspieranym środkami inicjatywy JESSICA zakończą się przed rozpoczęciem siatkarskiego turnieju. Wcześniej natomiast, bo 7 czerwca, polscy piłkarze ręczni zmierzą się w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata z reprezentacją Niemiec.  

Koszt tej inwestycji oszacowany został na poziomie ok. 5 mln zł netto, a 75 proc. (ok. 3,7 mln zł) sfinansuje pożyczka JESSICA
.

- Cieszę się, że możliwy jest dalszy rozwój ERGO ARENY, jednej z najpiękniejszych i najpotrzebniejszych inwestycji ostatnich lat w naszym regionie. Zakończone niedawno Halowe Mistrzostwa Świata najlepiej pokazały jak wielki potencjał ma to miejsce. Po kolejnych inwestycjach będziemy mogli gościć prestiżowe imprezy jeszcze wyższej rangi, co – szczególnie poza sezonem letnim – jest największym magnesem przyciągającym turystów – powiedział Jacek Karnowski prezydent Sopotu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.