PARTNER PORTALU
  • BGK

Ergo Arena otwiera się dla kibiców

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    18 sierpnia 2010 - 07:54
Ergo Arena otwiera się dla kibiców

Meczem siatkarzy reprezentacji Polski i Brazylii, na który rozeszło się 11 tys. biletów, zaczyna dzisiaj działalność hala widowiskowo-sportowa w Trójmieście.
Na ten dzień od wielu miesięcy czekały nie tylko tysiące kibiców sportowych, ale też mieszkańcy Trójmiasta. W Ergo Arenie, stojącej  na granicy Gdańska i Sopotu, przez cały rok można organizować najbardziej spektakularne koncerty i wydarzenia sportowe o światowej randze, a także międzynarodowe konferencje, zjazdy, spektakle teatralne, kinowe i wiele innych.  Na co dzień będą tu grały dwa zespoły – siatkarki Atomu Trefl Sopot i koszykarze Trefla Sopot – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Obiekt robi wrażenie. Jego  powierzchnia całkowita wynosi ponad 54 tys. mkw. Ma osiem kondygnacji i ponad 30 m wysokości. Wygląda dość surowo, bo jego wykończenie wykonano w technologii betonu architektonicznego. Wkrótce część szarych ścian pokryją kolorowe reklamy.

W hali nie można się zgubić. Ma kształt koła, więc z każdego miejsca kibic dostanie się bezpośrednio na główny parkiet.

Na wszystkich kondygnacjach są toalety, niektóre wyposażone, z myślą o matkach z małymi dziećmi, w przewijaki. Na każdym poziomie znajduje się też pokój pierwszej pomocy. Na imprezy w hali spokojnie dostaną się osoby niepełnosprawne, poruszające się na wózkach – na widowni przygotowano dla nich kilka miejsc.

Uczestnicy wydarzeń organizowanych w Ergo Arenie będą mogli czuć się bezpiecznie. W obiekcie zainstalowano 500 kamer. Działają przez całą dobę. Obraz z nich pokazują 24 monitory.

Hala ma najnowocześniejszy system sterowania elektronicznego. Kontroluje zarówno wentylację, jak i monitoring czy system przeciwpożarowy. Poza tym na czterech pylonach, na których wspiera się kratowany dach, są działka gaśnicze. Kiedy na przykład na widowni pojawiłby się ogień, obsługa hali niemal natychmiast kieruje w to miejsce potężny strumień wody – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.