PARTNER PORTALU
  • BGK

Estakada w Chorzowie w połowie gotowa

  • AT    18 października 2012 - 21:00
Estakada w Chorzowie w połowie gotowa

Nowe krawężniki, zmodernizowane odwodnienie, oświetlenie ledowe i jezdnia równa jak stół – taka jest zachodnia część estakady po gruntownym remoncie. 18 października odbył się odbiór techniczny wyremontowanego odcinka.
Mimo, że prace wykończeniowe jeszcze trwają to już w nocy z czwartku na piątek ruch samochodów w kierunku Katowic zostanie poprowadzony wyremontowanym odcinkiem. Kierowcy odczują zmianę, bo estakada wygląda jak nowo wybudowany obiekt.

Na remoncie skorzystają też mieszkańcy okolicznych domów, bowiem wzdłuż drogi zamontowano ekrany dźwiękochłonne - wcześniej takich nie było. Na przeźroczyste tafle poliwęglanu naniesiono czarne, pionowe pasy, które mają chronić ptaki przed zderzeniem.

Czytaj też: Chorzowska estakada na półmetku

Na górze ekranów, na co piątym słupie zamontowane będzie oświetlenie ledowe. Zainstalowane tez bariery energochłonne.

Za około dwa tygodnie na nową część przerzucony zostanie cały ruch pojazdów w obu kierunkach, co pozwoli rozpocząć remont wschodniej nitki drogi. Równolegle trwa budowa schodów w okolicach poczty. Na początku roku montowana będzie też winda dla osób niepełnosprawnych.

- Remont estakady był konieczny, bo jej stan, co zresztą doskonale widać po drugiej nitce był fatalny. Mimo, że z powodu trwających prac budowlanych kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami to już wkrótce będzie można jeździć komfortowo i bezpiecznie. Najważniejsze, że roboty przebiegają zgodnie z harmonogramem, a nawet mamy niewielkie wyprzedzenie – powiedział prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, który dziś oglądał wyremontowany odcinek.  

Remont chorzowskiej estakady zakończy się w czerwców przyszłego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kierowca, 2013-07-18 17:59:15

    Po remoncie estakady miało na niej nie być już ograniczenia tonażu. A jak jest? Nadal znaki z zakazem ruchu pow. 15 ton stoją przed estakadą! Mam przesłać zdjęcia? W dalszym ciągu tiry pow. 15 ton nie mogą po niej jeździć i obowiązują objazdy. To jest skandal i kompromitacja dla tej inwestycji jak i... zarządu ulic i mostów w Chorzowie. Niech portal się tym zainteresuje, bo tiry nadal muszą się przeciskać ulicami jednopasmowymi przez Chorzów i Piaśniki, zamiast jechać przeznaczoną do tego dwupasmową drogą tranzytową nr 79, której estakada stanowi fragment. Skandal i kompromitacja chorzowskiej estakady! Kierowcy zostali oszukani!!!!  rozwiń