PARTNER PORTALU
  • BGK

Etno-hotel nową atrakcją Piwnicznej-Zdroju

  • AW    25 lipca 2013 - 11:14
Etno-hotel nową atrakcją Piwnicznej-Zdroju

PiwnicznaZdrój stawia na poprawę wizerunku i turystów. Niedawno zagospodarowano prawy i lewy brzeg Popradu, wybudowano amfiteatr na 250 osób, niebawem zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie. Powstaje też nowy hotel promujący kulturę łemkowską/
Luksusowy hotel w unikatowym w skali kraju etno stylu pozwoli gościom nie tylko zdrowo wypocząć i zrelaksować się w strefie rekreacji i wypoczynku, ale przede wszystkim poznać też kulturę i tradycję łemkowskiego regionu. Goście poza bogatą ofertą zabiegów rekreacyjnych będą mogli posmakować tradycyjnej kuchni łemkowskiej oraz skorzystać z licznych atrakcji na wolnym powietrzu.

- Zależy nam na tym, aby hotelowi goście zaznali u nas splendoru folkloru - podsumowuje Karolina Kalaga, menadżer ds. marketingu i PR.

Obecnie w kompleksie hotelowym trwają prace wykończeniowe na nabrzeżu Popradu. Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.

Jak podaje inwestor, skorzysta i gmina. Dla burmistrza i mieszkańców Piwnicznej, inwestycja oznacza dodatkowe miejsca pracy oraz kolejny krok w realizacji rozbudowy infrastruktury i atrakcji turystycznych Piwnicznej-Zdroju, a co za tym idzie - szansę na pozyskanie następnych inwestorów.

W ostatnim czasie w gminie zagospodarowano prawy i lewy brzeg Popradu, wybudowano Amfiteatr na 250 osób, niebawem zostanie otwarty kompleks rekreacyjny na Radwanowie.

- Widoczne jest ożywienie, choć na dane obrazujące wzrost liczby odwiedzających musimy jeszcze poczekać. To dopiero pierwszy sezon, w którym turyści mogą korzystać z nowopowstałej infrastruktury turystycznej. Hotel Piwniczna poprzez swój folklorystyczny klimat i promowanie niszowych, lokalnych artystów i rzemieślników z pewnością dodatkowo pomoże przywrócić dawną świetność Piwnicznej, a przede wszystkimi wypromuje kulturę i tradycję górali nadpopradzkich zwanych również Czarnymi Góralami - mówi Edward Bogaczyk, burmistrz Piwnicznej-Zdroju.

 


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.