Euro 2012 - montują szklany dach

Montaż szklanych elementów dachu rozpoczął się na budowie wrocławskiego stadionu piłkarskiego na mistrzostwa Europy w 2012 roku. Prowadzone są także prace przy stalowej konstrukcji, na której opierać się będzie otaczająca obiekt membrana z włókna szklanego.
Euro 2012 - montują szklany dach

Jak powiedział na konferencji prasowej dyrektor kontraktu z firmy Max Boegl Jens Stark, szklane elementy dachu będą najpierw skręcane na ziemi, a następnie za pomocą dźwigu podciągane do góry i montowane na stalowej konstrukcji dachu, na której rozpoczął się już także montaż blachy.

"Stalowa konstrukcja wokół stadionu jest już gotowa w ok. 30 proc., a do połowy kwietnia prace przy jej wznoszeniu powinny być już zakończone. Natomiast pierwsze płachty membrany z włókna szklanego są już we Wrocławiu, a ich montaż zacznie się w przyszłym tygodniu" - powiedział dyrektor.

Stark przyznał, że ostatni miesiąc na budowie pełen był napięć związanych z pogodą i niskimi temperaturami, które utrudniały prowadzenie prac na zewnątrz obiektu.

"Na wysokości 40 m odczuwalna temperatura wynosiła ok. minus 30 stopni Celsjusza. Pracownicy zmieniali się co pół godziny, aby móc się ogrzać" - dodał.

Mimo niekorzystnych warunków, pod koniec grudnia udało się jednak zamknąć stan surowy budynku, a w jego wnętrzu trwają obecnie prace tynkarskie i instalacyjne.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tys. widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich, można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czy warto tyle robić sobie trudu,żeby potem odbył się mecz ,trwający 2h !? Kibice powiedza,że tak a inni !?

zagłębiak, 2011-01-19 15:47:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE