PARTNER PORTALU
  • BGK

Euro 2012: Zbudują Wake Park

  • PAP    25 marca 2011 - 15:56
Euro 2012: Zbudują Wake Park

W przetargu na budowę elektrycznego wyciągu do nart wodnych i wakeboardu na terenie akwenu Glinianki we Wrocławiu zwyciężyła spółka WakePark S.A. Termin oddania obiektu do użytku przewidywany jest na maj 2012 r.
Jak poinformował Ireneusz Kowalczyk ze Spółki WakePark S.A. pierwszym etapem inwestycji ma być wyciąg 2.0 z przeszkodami, czyli dwumasztowy system wyciągów, przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i do przeprowadzenia profesjonalnych zawodów. Fani sportów wodnych będą mieli szansę skorzystać z niego już w maju bieżącego roku. Końcowym efektem projektu ma być wyciąg 5.0 (składający się z pięciu masztów), gwarantujący korzystne warunki do uprawiania wakeboardingu i nart wodnych na każdym poziomie wtajemniczenia.

Sprawdź notowania prezydenta Wrocławia

- Jesteśmy pewni, że obiekt Glinianki stanie się teraz zarówno ośrodkiem sportu, jak i doskonałym miejscem na beztroskie spędzanie upalnych dni lata - mówił Marcin Pławnicki, prezes spółki WakePark dodał, że trasa biegnąca wzdłuż brzegu zapewnia idealne warunki do nauki jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. Można także przerwać pływanie w dowolnym momencie i wyjść na brzeg.

Z kolei Kowalczyk dodał, że jeszcze w tym sezonie ma zostać otwarty sztuczny tor do skimboardingu. - Dzięki planowanemu oświetleniu miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogli korzystać z toru również w nocnych warunkach - mówił Kowalczyk.

Ponadto, na terenie obiektu - wyliczał - Wake Park Wrocław znajdą się: wypożyczalnia sprzętu do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych, profesjonalny sklep oraz szkółka prowadząca zajęcia dla grup o różnym stopniu zaawansowania. Dla osób niepływających ciekawą atrakcją będzie bar, gdzie serwowane będą zdrowe i apetyczne potrawy oraz kolorowe koktajle.

Według Kowalczyka niewątpliwym atutem obiektu jest jego lokalizacja, bowiem jest usytuowany 8 km od ścisłego centrum Wrocławia, w pobliżu stadionu przygotowanego na Euro 2012 oraz Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

- Tak dogodne położenie sprawi, że mieszkańcy okolicznych miejscowości również nie będą mieli większych trudności z dojazdem. Wake Park Wrocław to pierwsza tego typu inwestycja sportowa na Dolnym Śląsku, dzięki której fani sportów wodnych będą mogli w pełni poświęcić się swojej pasji. Akwen Glinianki stanie się doskonałym miejscem na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny, a także na rozwijanie swoich umiejętności przez fanów sportów wodnych - zachwalał Kowalczyk.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.