Euro 2012: Zbudują Wake Park

W przetargu na budowę elektrycznego wyciągu do nart wodnych i wakeboardu na terenie akwenu Glinianki we Wrocławiu zwyciężyła spółka WakePark S.A. Termin oddania obiektu do użytku przewidywany jest na maj 2012 r.
Euro 2012: Zbudują Wake Park

Jak poinformował Ireneusz Kowalczyk ze Spółki WakePark S.A. pierwszym etapem inwestycji ma być wyciąg 2.0 z przeszkodami, czyli dwumasztowy system wyciągów, przeznaczony zarówno dla osób początkujących, jak i do przeprowadzenia profesjonalnych zawodów. Fani sportów wodnych będą mieli szansę skorzystać z niego już w maju bieżącego roku. Końcowym efektem projektu ma być wyciąg 5.0 (składający się z pięciu masztów), gwarantujący korzystne warunki do uprawiania wakeboardingu i nart wodnych na każdym poziomie wtajemniczenia.

Sprawdź notowania prezydenta Wrocławia

- Jesteśmy pewni, że obiekt Glinianki stanie się teraz zarówno ośrodkiem sportu, jak i doskonałym miejscem na beztroskie spędzanie upalnych dni lata - mówił Marcin Pławnicki, prezes spółki WakePark dodał, że trasa biegnąca wzdłuż brzegu zapewnia idealne warunki do nauki jazdy na nartach wodnych i wakeboardzie. Można także przerwać pływanie w dowolnym momencie i wyjść na brzeg.

Z kolei Kowalczyk dodał, że jeszcze w tym sezonie ma zostać otwarty sztuczny tor do skimboardingu. - Dzięki planowanemu oświetleniu miłośnicy sportów ekstremalnych będą mogli korzystać z toru również w nocnych warunkach - mówił Kowalczyk.

Ponadto, na terenie obiektu - wyliczał - Wake Park Wrocław znajdą się: wypożyczalnia sprzętu do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych, profesjonalny sklep oraz szkółka prowadząca zajęcia dla grup o różnym stopniu zaawansowania. Dla osób niepływających ciekawą atrakcją będzie bar, gdzie serwowane będą zdrowe i apetyczne potrawy oraz kolorowe koktajle.

Według Kowalczyka niewątpliwym atutem obiektu jest jego lokalizacja, bowiem jest usytuowany 8 km od ścisłego centrum Wrocławia, w pobliżu stadionu przygotowanego na Euro 2012 oraz Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

- Tak dogodne położenie sprawi, że mieszkańcy okolicznych miejscowości również nie będą mieli większych trudności z dojazdem. Wake Park Wrocław to pierwsza tego typu inwestycja sportowa na Dolnym Śląsku, dzięki której fani sportów wodnych będą mogli w pełni poświęcić się swojej pasji. Akwen Glinianki stanie się doskonałym miejscem na spędzanie wolnego czasu w gronie przyjaciół lub rodziny, a także na rozwijanie swoich umiejętności przez fanów sportów wodnych - zachwalał Kowalczyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE