PARTNER PORTALU
  • BGK

Euro odmieni Pragę?

  • Propertynews.pl    20 czerwca 2012 - 20:30
Euro odmieni Pragę?

Są duże szanse, że inwestycje związane z Euro 2012, promocja Pragi jako lokalizacji Stadionu Narodowego, a także planowana poprawa infrastruktury przyspieszą rozwój prawobrzeżnej części stolicy, której potencjał jest wciąż niewykorzystany.
Tak uważają eksperci z CBRE. Deweloperzy planują tu wiele nowych inwestycji komercyjnych.

Łączna podaż nowoczesnej powierzchni biurowej w prawobrzeżnej Warszawie wynosi 171 tys. mkw., w porównaniu do blisko 3,5 mln mkw. po lewej stronie Wisły.

Praga, składająca się z dwóch dzielnic: Pragi Południe i Pragi Północ, to najsłabiej rozwinięta część Warszawy pod względem podaży nowoczesnych powierzchni biurowych.

Ma na to wpływ utrudniona komunikacja z centrum miasta, a także zły stan wielu budynków. Choć wiele historycznych praskich budynków zostało już odnowionych i cieszy oko piękną architekturą, w dzielnicy trudno znaleźć miejsce, gdzie nie kontrastują one z opłakanym stanem innych kamienic. Wynikiem tego jest ograniczony wolumen inwestycji komercyjnych.

Plany inwestycyjne dla Pragi są bardzo bogate, jednak ich realizacja zajmie co najmniej kilka lat. W trakcie budowy jest już druga linia metra - odcinek łączący Rondo Daszyńskiego na Woli z Dworcem Wileńskim na Pradze będzie ukończony w połowie 2014 r.

Po prawej stronie Wisły powstaną dwie stacje: Stadion oraz Dworzec Wileński. Następne stacje zbudowane zostaną w kolejnych latach. W planach jest również budowa południowej odnogi drugiej linii metra, łączącej stację Stadion z osiedlem Gocław.

Cały artykuł czytaj tu 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.