PARTNER PORTALU
  • BGK

Fabryka silników Daimlera powstanie w Jaworze

  • pt    4 maja 2016 - 11:18
Fabryka silników Daimlera powstanie w Jaworze
Mateusz Morawiecki (z prewej) po podpisaniu umowy z firmą Daimler (fot.mr.gov.pl)

• Koncern Daimler wybuduje w dolnośląskim Jaworze fabrykę silników samochodowych.
• Wartość inwestycji przekroczy 2 mld zł.
W nowej fabryce produkowane będą najnowocześniejsze silniki benzynowe i wysokoprężne spełniające najwyższe wymogi środowiskowe.

Zatrudnienie znajdzie kilkaset osób. Realizacja projektu zostanie wsparta pomocą publiczną przez polski rząd.

- Decyzja o ulokowaniu w naszym kraju fabryki silników samochodowych nowej generacji potwierdza otwartość Polski na inwestycje zagraniczne – mówi wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

- Dobrze świadczy też o kondycji polskiej gospodarki, dlatego będziemy konsekwentnie realizować Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, który pozwoli stworzyć warunki zachęcające inwestorów do kolejnych tego typu przedsięwzięć – deklaruje wicepremier.

Jak podkreśla Morawieckie to dobry projekt inwestycyjny marki premium, który opiera się na wysoko zaawansowanej technologii.

- Na takich przedsięwzięciach nam zależy i będziemy pracować nad tym, aby było ich jak najwięcej. Mam nadzieję, że ta inwestycja będzie katalizatorem następnych, które zwiększają innowacyjność i konkurencyjność polskiej gospodarki – mówi wicepremier Morawiecki.

Zamiarem inwestora jest długofalowa współpraca. Nowa fabryka jest jednym z elementów realizacji planu Daimlera odzyskania pierwszego miejsca w rankingu producentów samochodów luksusowych.

W nową fabrykę silników koncern planuje zainwestować około 500 mln euro.

- Fabryka silników w Polsce to kolejny krok w ramach naszej globalnej strategii wzrostu. Zwiększenie zdolności produkcyjnych w Europie Wschodniej odzwierciedla coraz bardziej międzynarodową orientację naszych zakładów produkujących układy napędowe. W ten sposób zwiększamy elastyczność i efektywność naszej globalnej sieci produkcyjnej - powiedział Markus Schäfer, członek Zarządu Mercedes-Benz Cars.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.