PARTNER PORTALU
  • BGK

Fabryka za ponad 44 mln zł w krakowskiej SSE

  • PAP    30 października 2012 - 16:43
Fabryka za ponad 44 mln zł w krakowskiej SSE

Prawie 44,4 mln zł zainwestuje firma Gór-Stal z branży budowlanej w budowę fabryki na terenie podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bochni. Nowy zakład zatrudni co najmniej 50 pracowników.
Barbara Wityńska-Słącz z firmy, która zarządza krakowską SSE poinformowała we wtorek, że inwestor otrzymał właśnie zezwolenie na działalność gospodarczą na terenie strefy.

Firma Gór-Stal zajmuje się produkcją zaawansowanych technicznie i ekologicznie płyt warstwowych z rdzeniem poliuretanowym. Płyty te znajdują swoje zastosowanie w budowie takich obiektów jak: supermarkety, hipermarkety, hale magazynowe, hale logistyczne, hale produkcyjne czy fabryki.

Czytaj też: Kolejne podejście do wydłużenia pracy specjalnych stref

Swoją inwestycję firma realizować będzie w podstrefie Bochnia. Jest to drugie zezwolenie wydane na tym obszarze.

Spółka Krakowski Park Technologiczny (KPT) zarządza specjalną strefą ekonomiczną o powierzchni blisko 560 ha, która działa od 1997 roku i ma status parku technologicznego.

Jak dotąd KPT wydał 111 zezwoleń na działalność w strefie. Na terenach krakowskiej SSE działają już np.: Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks. Inwestorzy utworzyli 10 tys. miejsc pracy i zainwestowali 1,7 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.