PARTNER PORTALU
  • BGK

Finał przebudowy drogi do Kamienia Pomorskiego

  • GK    17 października 2012 - 10:22
Finał przebudowy drogi do Kamienia Pomorskiego

Zachodniopomorscy drogowcy wręcz taśmowo kończą kolejne inwestycje.
5 października w Sławoborzu, 11. – w Trzebiatowie, 12. – w Golczewie, 17 października w Dziwnówku. Do końca października zostaną oddane w użytkowanie kolejne przebudowane odcinki: Mrzeżyno – Trzebiatów, Krupy – Sławno oraz Węgorzyno – Ińsko. Wszystkie wymienione inwestycje realizowane były w ramach projektu systemowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.

W środę, 17 października, do tego kręgu dołączy osobiście marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Weźmie on udział w uroczystości przekazania przebudowanej drogi wojewódzkiej nr 107 na odcinku Dziwnówek – Kamień Pomorski.

Małe święto drogowców rozpocznie się o godz. 12.30 w zatoce parkingowej w Dziwnówku (na wylocie w kierunku Międzyzdrojów)

Przypominamy, że w październiku sfinalizowano następujące inwestycje drogowe:

– Przebudowa przejścia przez m. Sławoborze w ciągu drogi wojewódzkiej nr 162 (5 października);
– Budowa obejścia m. Trzebiatów – połączenie dróg wojewódzkich nr 109 i 103 (11 października),
– Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 106 na odcinku Rzewnowo – Golczewo (12 października),
– Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 107 na odcinku Dziwnówek – Kamień Pomorski (17 października),
– Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 109 na odcinku Mrzeżyno – Trzebiatów (18 października),
– Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 205 na odcinku Krupy – Sławno (23 października),
– Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Węgorzyno – Ińsko (25 października).

<!-- pagebreak //-->

Oprócz wyżej wspomnianych inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego współfinansowanych jest kilkadziesiąt projektów drogowych.

Z tych zaplanowanych na lata 2007 – 2013 zakończono i oddano do użytku 18 inwestycji drogowych, wśród nich są przejścia drogowe przez takie miejscowości jak Dziwnów czy Połczyn, obwodnice m.in. w Połczynie-Zdroju i Trzebiatowie, czy przebudowy odcinków dróg między miejscowościami, jak na przykład droga 109 łącząca Mrzeżyno i Trzebiatów i droga 203 Koszalin – Iwięcino.

W trakcie realizacji jest 9 następnych inwestycji. Warto dodać, że dzięki unijnemu wsparciu przebudowano i zmodernizowano szereg obiektów mostowych, w tym wiadukt w Białogardzie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 163.

Wartość powyższych 7 zadań oddawanych obecnie do użytkowania to kwota ok. 141,7 mln zł, z czego dofinansowanie środkami RPO wyniosło ok. 133,5 mln zł, natomiast łączna wartość wszystkich zadań na drogach wojewódzkich realizowanych w ramach RPO WZ opiewa na kwotę 518 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 380 mln zł.
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • grzesiek, 2012-10-17 20:43:08

    W tym Białogardzie ten wiadukt jest czymś w rodzaju małej estakady. Bo to jest nad torami i nad jakąś małą uliczką przy dworcach PKP i PKS, naprzeciwko mleczarni (nie wiem czy jeszcze istnieje). Tam brakuje jeszcze jakiejś rzeczki, strumyka jak Dzierżecinka w Koszalinie pod wiaduktem w ciągu jeszcze... miejskiej DK6 (ul. Monte Cassino) i w sam raz estakada.  rozwiń