PARTNER PORTALU
  • BGK

Firmy szukają hal w centrum kraju

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    2 lipca 2011 - 08:28
Firmy szukają hal w centrum kraju

Najdroższe oferty najmu magazynów pochodzą z Łodzi i Strykowa, a najtańsze obiekty czekają w Piotrkowie Trybunalskim.
Centralna Polska pod kątem podaży jest trzecim – po Warszawie i Górnym Śląsku – największym rynkiem magazynowym w Polsce. Najemców przyciągają dziś głównie nowoczesne hale w Łodzi i Strykowie – pisze „Rzeczpospolita”.

Na rynku magazynowym zaczynają się pojawiać również nowe lokalizacje. W Pabianicach powstanie park magazynowy o pow. 27 tys. mkw., a w Radomsku projekt typu BTS na 32 tys. mkw.

Zdaniem ekspertów centrum Polski cieszy się popytem nie tylko ze względu na poprawę infrastruktury drogowej lecz także dzięki prężnie funkcjonującej Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Podczas gdy w ubiegłym roku oddano do użytku zaledwie 26 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej, w czerwcu 2011 r. w trakcie budowy było ponad 53 tys. mkw. powierzchni, co jest widocznym symptomem ożywienia rynku.

Dla porównania – w ubiegłym miesiącu na Mazowszu w trakcie realizacji było się niecałe 34 mkw. hal, a na Górnym Śląsku – ok. 52 tys. mkw.

Najtańsze oferty najmu hal magazynowych czekają w w Piotrkowie Trybunalskim i Strykowie. Zdaniem analityków miasta te zyskają na znaczeniu po remoncie trasy S8 oraz przedłużeniu autostrady A1 ze Strykowa – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.