PARTNER PORTALU
  • BGK

Fragment A6 już w użytku

  • PAP    21 grudnia 2012 - 21:00
Fragment A6 już w użytku

W piątek po południu oddano do użytku wschodnią jezdnię przebudowanego w rejonie przyszłego węzła Tczewska odcinka autostrady A6. Zmodernizowany fragment ma ponad 2 kilometry długości, inwestycja kosztowała około 16 mln zł.
Obecnie ruch między węzłem Kijewo a węzłem Rzęśnica odbywa się na obu jezdniach. W ramach przebudowy wymieniona została zniszczona nawierzchnia z płyt betonowych na nową, bitumiczną - wynika z informacji szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Zmodernizowany fragment został również poszerzony o pas awaryjny, przebudowano także mosty na rzece Chełszczącą.

W drugim kwartale 2013 r. planowane jest rozpoczęcie budowy nowego węzła Tczewska na przecięciu autostrady z ulicą Tczewską. Węzeł pozwoli na dojazd do pobliskich terenów inwestycyjnych, oraz umożliwi lepsze połączenie drogowe dzielnic Szczecina Dąbie i Wielgowo z autostradą.

GDDKiA planuje dokończenie przebudowy jezdni A6 na całym siedmiokilometrowym odcinku między węzłem Kijewo a węzłem Rzęśnica - będzie to możliwe po zapewnieniu finansowania dla tej inwestycji.

Do czasu przebudowy wszystkich fragmentów wykonanych z płyt betonowych zostanie utrzymane dotychczasowe oznakowanie tego odcinka, jako drogi ekspresowej.

Autostrada A6 łączy sieć drogową północno-zachodniej Polski z Niemcami. Trasa stanowi południową obwodnicę Szczecina, jest przedłużeniem niemieckiej autostrady A11. Droga została wybudowana w latach 30. XX wieku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.