PARTNER PORTALU
  • BGK

Fragment estakady w Poznaniu zamknięty z powodu złego stanu technicznego

  • PAP    19 lutego 2014 - 15:23
Fragment estakady w Poznaniu zamknięty z powodu złego stanu technicznego

- Od czwartku z powodu katastrofalnego stanu technicznego zamknięta będzie część estakady w ciągu ul. Krzywoustego w Poznaniu - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. Ruch dwukierunkowy odbywać się będzie na pozostałym fragmencie obiektu.
O godz. 5 rano zamknięta zostanie północna estakada, czyli ta, którą kierowcy wjeżdżali do Poznania. Od czwartku ruch w obie strony odbywać się będzie jedynie na południowym fragmencie obiektu.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował w środę na konferencji prasowej, że utrzymane zostanie dotychczasowe ograniczenie prędkości do 30 km/godz.; obowiązywać też będzie zakaz jazdy samochodów ciężarowych. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą natomiast objazdem - ul. Piłsudskiego.

Ze względu na wprowadzone zmiany Zarząd Dróg Miejskich spodziewa się, że kierowcy będą korzystać z objazdów ul. Baraniaka, ul. Żegrze oraz ul. Piłsudskiego.

Szef poznańskiej drogówki Józef Klimczewski zapowiedział, że policja będzie od rana monitorować sytuację we wschodniej części Poznania. Zaznaczył jednocześnie, że na wybranych skrzyżowaniach może zostać wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruchem kierować będą policjanci.

Wyłączenie z ruchu estakady dla samochodów wjeżdżających do miasta miało nastąpić 31 marca 2012 roku, jednak na wniosek Zarządu Dróg Miejskich termin ten dwukrotnie przekładano.

Zastępca dyrektora ds. inwestycji Zarządu Dróg Miejskich Kazimierz Skałecki poinformował na konferencji, że do końca marca będzie gotowy projekt wykonawczy dla nowej estakady. W kwietniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę, a ta może rozpocząć się w czerwcu 2014 roku. Zgodnie z założeniami potrwa ona do końca 2015 roku.

Nowa estakada ma składać się z trzech pasów ruchu dla samochodów, chodnika oraz drogi rowerowej. Po wybudowaniu północnej części estakady w ciągu ul. Krzywoustego zamknięta zostanie południowa nitka. Cała inwestycja ma pochłonąć 270 mln zł i ma potrwać do 2019 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.