PARTNER PORTALU
  • BGK

Fragment ''jedynki'' przebudowany

  • PAP    25 listopada 2011 - 20:00
Fragment ''jedynki'' przebudowany

Pierwszy etap przebudowy drogi krajowej nr 1 w obrębie Włocławka, obejmujący prace na prawie 2-kilometrowym odcinku, zakończył się w piątek. Koszt inwestycji wyniósł 39,5 mln zł.
Przebudowa całego 15-kilometrowego fragmentu "jedynki" na terenie miasta ma zostać zakończona za dwa lata.

W pierwszym etapie, trwającym prawie dwa lata, gruntownie zmodernizowano prawie 2-kilomtrowy odcinek ulicy Okrzei w centrum miasta, od skrzyżowania z ulicą Lunewil do okolic placu Powstania Styczniowego.

Roboty obejmowały m.in. przebudowę skrzyżowań, jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, zatok autobusowych, przejścia podziemnego w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego. Zmodernizowano kolektory i kanały deszczowe, zbudowano kanały dla sieci teleinformatycznej i zmieniono oświetlenie ulicy.

- To najtrudniejszy odcinek, stawiający dużo wyzwań wykonawcom. Odcinek przebiega przez najbardziej zurbanizowaną część miasta, przecinając je na pół. Ma największą liczbą przejazdów poprzecznych. Na tym terenie jest największe zagęszczenie różnych kabli, a także kanalizacji- powiedział prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (zabierz głos/oceń prezydenta).

Od wiosny trwa drugi etap przebudowy "jedynki", a przed miesiącem zawarto umowę na realizację trzeciego etapu. Całkowity koszt przebudowy 15-kilometowego fragmentu drogi wyniesie 223,9 mln zł. Miasto Włocławek ma zagwarantowane 164,4 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, ale w przypadku oszczędności możliwe jest zwiększenie tej kwoty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.