PARTNER PORTALU
  • BGK

Fragment nowej krzyżówki na Kosmonautów we Wrocławiu już gotowy

  • AT    16 grudnia 2014 - 09:40
Fragment nowej krzyżówki na Kosmonautów we Wrocławiu już gotowy
fot.wroclaw.pl

Kierowcy jeżdżą już fragmentem nowego skrzyżowania ul. Kosmonautów i tzw. Trasy Targowej (na wysokości kąpieliska Glinianki i ogródków działkowych) we Wrocławiu.
Obecnie kierowcy jadący w kierunku Leśnicy korzystają z ponad 200-metrowego nowego pasa jezdni, który powstał w ramach budowy nowego skrzyżowania ul. Kosmonautów i tzw. Trasy Targowej. To kolejny etap budowy dojazdu do osiedla Nowe Żerniki.

Po zakończeniu budowy zmotoryzowani będą mieć do dyspozycji tu dwa pasy. Teraz w kierunku centrum kierowcy jeżdżą pasem, który służył dotychczas do wyjazdu z miasta, a nitka w stronę Pilczyc została zamknięta. Zmiany spowodowane są tym, że drogowcy muszą wykonać kanalizację deszczową skrzyżowania. Jak podkreśla Piotr Fokczyński, koordynator projektu Nowe Żerniki, ta inwestycja to namacalny dowód, że projekt zaczyna być realizowany.

Czytaj też: NIK: nasze drogi trzeba zmienić

Drogowcy budują tu pierwsze takie skrzyżowanie we Wrocławiu. Kształtem będzie ono przypominać pętlę. Po stronie kąpieliska Glinianki można już zobaczyć, jak zostanie ona poprowadzona. By wjechać na Nowe Żerniki od strony Leśnicy, będzie trzeba najpierw skręcić w prawo na pętlę, a dopiero z niej wjedziemy na osiedle. Jak przekonują pracownicy firmy Skanska budowa nowej krzyżówki powinna potrwać do wiosny 2015.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.