PARTNER PORTALU
  • BGK

Fragment S69 z Bielska-Białej do Żywca gotowy

  • wnp.pl (TE)    7 listopada 2014 - 09:26
Fragment S69 z Bielska-Białej do Żywca gotowy

Oddano do ruchu fragment drogi ekspresowej S69 od węzła Mikuszowice do węzła Buczkowice. To pierwszy z dwóch fragmentów trasy z Bielska-Białej do Żywca.
Otwarty fragment ma 6,1 km. Jak podała GDDKiA, jego udostępnienie pozwoli na skrócenie dojazdu do Żywca o ok. 15 minut i ułatwi komunikację przyległych terenów gmin: Wilkowice (sołectwa Bystra Śląska i Wilkowice) oraz Buczkowic (sołectwo Rybarzowice).

W trakcie realizacji wciąż znajduje się fragment trasy od węzła Buczkowice do Żywca, który ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2015 r.

Kontrakt na dokończenie budowy S69 GDDKiA podpisała w lipcu 2014 r. z Mota-Engil Central Europe. Wartość umowy wynosi 260,91 mln zł brutto.

Termin realizacji to dziewięć miesięcy, przy czym fragment trasy pomiędzy węzłami Mikuszowice oraz Buczkowice (bez węzłów) miał być gotowy po czterech miesiącach od podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Droga S69 stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w VI Paneuropejskim Korytarzu Transportowym, tworząc połączenie południowej granicy państwa ze Słowacją w Zwardoniu z drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.