PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusz Mieszkań na Wynajem także we Wrocławiu

  • pt    15 grudnia 2015 - 14:14
Fundusz Mieszkań na Wynajem także we Wrocławiu

Tak będę wyglądały wrocławskie mieszkania na wynajem - wizualizacja: Vantage Development SA

Ponad sto mieszkań zostanie wybudowanych we Wrocławiu w ramach rządowego programu „Fundusz Mieszkań na Wynajem”. Budynek, którego budowa rozpoczęła się w lipcu 2015 r. , ma być oddany w pierwszym kwartale 2017 r.
To pierwsza taka inwestycja we Wrocławiu. Budynek przy ul. Dąbrowskiego, który wybuduje spółka należąca do Vantage Development SA, realizowany będzie w ramach rządowego programu „Fundusz Mieszkań na Wynajem”.

– W wielu miastach brakuje dobrej oferty wynajmu, dlatego pomysł rozwoju budownictwa na wynajem jest bardzo dobry. W ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem klient otrzymuje bogatą ofertę produktową dopasowaną do swoich potrzeb, ma do wyboru szeroką gamę w pełni wykończonych mieszkań, a w pakiecie także bezpieczeństwo ciągłości umowy najmu – mówi Edward Laufer, prezes zarządu Vantage Development SA.

W budynku przy ulicy Dąbrowskiego znajdą się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Wszystkie zostaną wykończone pod klucz.

– Wrocław, jako miejsce spotkań i Europejska Stolica Kultury w 2016 roku, jest miastem o olbrzymim potencjale rozwoju, przyciągającym osoby pragnące rozwijać tu swoją karierę czy rozpocząć studia. Chcemy zaproponować wszystkim planującym związanie się z tym miastem na dłużej nowoczesne mieszkania, w atrakcyjnej lokalizacji w samym centrum Wrocławia – mówi Ryszard Słowiński, prezes zarządu BGK Nieruchomości S.A.

Gdzie są mieszkania na wynajem?

Do tej pory Funduszu Mieszkań na Wynajem ma ofertę w Poznaniu, Piasecznie (w aglomeracji warszawskiej), Gdańsku, Krakowie i w Katowicach.

Wrocław to kolejne miasto, w którym Fundusz Mieszkań na Wynajem zaproponuje najemcom lokale.

We Wrocławiu również będzie możliwość wynajęcia mieszkania przez firmę dla pracowników lub w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Fundusz Mieszkań na Wynajem to kolejny, po „Mieszkaniu dla Młodych”, rządowy program ożywienia polskiego rynku nieruchomości. Tym razem nie chodzi jednak o ułatwianie zakupu mieszkania, lecz zapewnienie dogodnych warunków jego wynajmowania w największych polskich aglomeracjach.

Program realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Kto może skorzystać?

Fundusz Mieszkań na Wynajem jest skierowany do wszystkich osób, które zechcą wynająć mieszkanie i które będzie stać na opłacenie czynszu.

Najemcą może zostać każda osoba indywidualna (osoba fizyczna), spełniająca kryteria finansowe określone przez Fundusz, niezależnie od tego czy jest osobą aktywną zawodowo (pracownikiem, pracodawcą), osobą uczącą się (studentem) czy emerytem lub rencistą.

Oferta Funduszu jest kierowana również do firm szukających mieszkań dla swoich pracowników oraz w celu prowadzenia nieuciążliwej działalności gospodarczej.

Jaki jest koszt najmu?

W każdym budynku czynsze będą inne, uzależnione od standardu, wielkości mieszkania, a przede wszystkim lokalizacji (centrum lub obrzeża miast).

Przykładowo, w Poznaniu za wynajem mieszkania 2-pokojowego, o powierzchni 34,5 mkw. ,trzeba zapłacić 1180 zł przy najmie lokalu na okres od 24 do 48 miesięcy. Do tego dochodzi opłata eksploatacyjna 118 zł i opłaty za media: woda, gaz, prąd.

W Gdańsku za wynajem 2-pokojowego mieszkania o pow. 39,4 mkw., na okres od 24 do 48 miesięcy, trzeba zapłacić 1780 zł, plus opłata eksploatacyjna 178 zł i opłata za media. Ceny najmu we Wrocławiu w ramach Funduszu Mieszkań na Wynajem nie są jeszcze znane.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.