PARTNER PORTALU
 • BGK

Fundusze emerytalne zbudują drogi

 • Przegląd prasy/PAP/Puls Biznesu    18 października 2012 - 06:48
Fundusze emerytalne zbudują drogi

Firmy zarządzające pieniędzmi przyszłych emerytów wkrótce wesprą finansowo Autostradę Wielkopolską.
„Wspólnie z ekspertami ze Szkoły Głównej Handlowej pracujemy nad raportem, który wskaże sposoby finansowania inwestycji infrastrukturalnych w Polsce w najbliższych latach. Opracowanie będzie gotowe pod koniec roku” – mówi w „Pulsie Biznesu” Peter Haykowski, prezes Autostrady Wielkopolskiej, która zarządza trasą A2 z Nowego Tomyśla do Konina, reprezentujący francuski fundusz Meridiam.

Kto wesprze inwestycje w polskie drogi? „Rozwiązaniem korzystnym byłoby zaangażowanie funduszy emerytalnych w finansowanie oraz refinansowanie już funkcjonujących dużych projektów infrastrukturalnych” – mówi Peter Haykowski.

Na A2 AWSA zaciągnęła przed laty 235 mln euro kredytów w bankach komercyjnych oraz 275 mln euro w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Na refinansowaniu zyskać może nie tylko poznańska spółka, ale także państwo, którego deficyt jest obciążony gwarancją kredytu z EBI.

A2 nie jest jedynym projektem, do którego Meridiam zachęca fundusze emerytalne. Firma zamierza na przykład wprowadzić finansowych partnerów na trasy, które dopiero będą budowane. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • podpisałem, 2012-10-18 21:45:22

  @ Ben - zwróć uwagę, że budowali jedni, a sprzedawali drudzy.
 • Hareni, 2012-10-18 14:30:38

  Tak właśnie było, rząd tylko powtarza te same triki, by bezkarnie wyciągać to na co składały się pokalenia. Wystarczy popatrzec, jakie są emerytury.a ma być jeszcze gorzej... ale to chyba tylko dla niektórych. Uczciwie do fortuny się nie dochodzi. Wspólnie budowane zakłady sprzedane i nikt nie pomyś...lał, gdzie ludzie znajdą pracę. Uczciwy nie szaleje, nie zaciąga długów ,których nie byłby w stanie spłacić a inni nie baczą na takie wg nich drobiazgi ... Jakoś to będzie ,byim żyło się lepiej. Oburzający sposób na życie czyimś kosztem  rozwiń
 • Ben , 2012-10-18 09:17:11

  co to za nowość? przez dziesięciolecia okradano naród z składek ZUS , budowano za to fabryki zakłady ,potem je sprzedano, uwłaszczono garstkę cwaniaków reszta rozp...... i basta !