PARTNER PORTALU
 • BGK

Fuszerka na moście Północnym

 • Przegląd prasy/Życie Warszawy    20 września 2011 - 07:41
Fuszerka na moście Północnym

Kluczowa stołeczna inwestycja jest zagrożona. Silny nurt Wisły podmywa filary mostu Północnego. W dnie straszy wyrwa. Termin otwarcia jest nieaktualny.
Ratusz zapowiadał otwarcie przeprawy przed końcem tego roku, ale nie ma na to szans. Dno wymaga dodatkowej stabilizacji. Prace będą trudne i czasochłonne – informuje „Życie Warszawy”.

Problem w tym, że silny nurt podmywa filary mostu. Drogowcy podkreślają, że nie ma zagrożenia dla stabilności podpór (przeprawa nie runie do rzeki). Ale nie można bezpiecznie wpuścić samochodów, jeśli wykonawca nie zabezpieczy dna rzeki.

Władze Warszawy upierają się przy oficjalnej dacie otwarcia mostu Północnego w grudniu. Koszt budowy to ponad miliard złotych – podaje „Życie Warszawy”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • gondolier, 2011-09-21 10:39:26

  Prosta sprawa. Pieniądze przeznaczone w kosztorysie na zabezpieczenie dna rzeki wokół mostu - ukradli. Dlatego trzeba będzie dołożyć i pracy i pieniędzy. Czy ktokolwiek za "demokracji" sprawdza po zakończeniu budowy projekt z kosztorysem po wykonawczym oraz dokonuje tzw. rozliczenia budowy... ? Wątpię. Pewnie tylko na papierze i przy butelce szampana. Z tym mostem to po prostu skandal i granda w biały dzień. A media TV milczą. Gdyby to się stało za rządów np.SLD to aż by huczało na ten temat.  rozwiń
 • aro, 2011-09-20 21:06:13

  i teraz trzeba wydać kolejne kilkaset milionów, a ten rząd ma najlepszą ekipę ekspertów od takiej roboty, o tym są te wybory, o pieniądzach
 • parasol, 2011-09-20 09:47:27

  Może budowali w deszczu a to chyba nie jest najlepsze,prawdaż? Potem mosty mogą przeciekać i kruszyc się!! Teraz w taki sam sposób będą naprawiać?