PARTNER PORTALU
  • BGK

Gaz popłynie w 2013 roku

  • Przegląd prasy/Gazeta Pomorska    25 marca 2011 - 06:11
Gaz popłynie w 2013 roku

Golub-Dobrzyń szykuje się do gazyfikacji. Koszt inwestycji będzie w stu procentach leżał po stronie Pomorskiej Spółki Gazownictwa. Mieszkańcy zapłacą jedynie za poszczególne przyłącza.
W czerwcu Golub-Dobrzyń podpisał z Pomorską Spółką Gazownictwa list intencyjny, mówiący o obustronnej współpracy – pisze „Gazeta Pomorska”. Kilka dni temu burmistrz Roman Tasarz omawiał z przedstawicielem spółki dalsze działania.

– Jako miasto zobowiązaliśmy się do pomocy logistycznej, takiej jak przygotowanie mapek geodezyjnych i nieodpłatne udostępnienie pasów drogowych i gruntów – wyjaśnia Roman Tasarz, burmistrz Golubia-Dobrzynia.

Warunkiem realizacji umowy jest m.in. zawarcie kontraktu przyłączeniowego z dużym odbiorcą w mieście. Miasto wytypowało do tej roli Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

– Od 2013 r. PEC i tak będzie zobowiązane unijnym prawem, żeby produkować 20 proc. energii czystej, z biomasy, gazów odpadowych lub właśnie gazu – wyjaśnia burmistrz.

Przez najbliższe tygodnie magistrat ma pomagać spółce znaleźć też kolejnych nabywców. Wśród odbiorców najszybciej zainteresowanych gazyfikacją będą też dom kultury, liceum i mieszkańcy golubskiego rynku.

Jeżeli umowa z dużym odbiorcą zostanie zawarta do czerwca, to realizacja inwestycji nastąpi do końca 2013 roku – pisze „Gazeta Pomorska”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.