PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. 15 firm może złożyć oferty na budowę ulicy i linii tramwajowej

  • PAP/rs    2 listopada 2017 - 15:23
Gdańsk. 15 firm może złożyć oferty na budowę ulicy i linii tramwajowej
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaprosiła 15 firm do złożenia ofert na budowę ulicy Nowej Bulońskiej Północnej. (Fot. Shutterstock.com)

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaprosiła 15 firm do złożenia ofert na budowę ulicy Nowej Bulońskiej Północnej wraz z linią tramwajową i infrastrukturą towarzyszącą. Zakończenie budowy ok. 2,8 km trasy planowane jest na połowę 2019 roku.
• Przetarg jest dwuetapowy. W pierwszym etapie 16 firm złożyło wnioski, wymagane warunki spełniło 15 wykonawców, głównie firm polskich, ale też z Czech i Hiszpanii.

• Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaprosiła 15 firm do składania ofert w przetargu na realizację inwestycji. Na złożenie swoich ofert cenowych firmy mają czas do 7 grudnia.

• Nowa Bulońska Północna ma mieć 2,8 km długości i ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. Realizacja przewiduje również budowę dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 2,6 km.

Przetarg na realizację budowy ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w Gdańsku wraz z linią tramwajową i infrastrukturą towarzyszącą jest dwuetapowy. W pierwszym etapie 16 firm złożyło wnioski o przystąpienie do udziału w postępowaniu przetargowym. Wymagane warunki spełniło 15 wykonawców, głównie firm polskich, ale też z Czech i Hiszpanii.


W czwartek urząd miasta w Gdańsku poinformował, że Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zaprosiła 15 firm do składania ofert w przetargu na realizację inwestycji. Na złożenie swoich ofert cenowych firmy mają czas do 7 grudnia.

Nowa Bulońska Północna ma mieć 2,8 km długości i ma połączyć istniejącą ul. Bulońską z ul. Jabłoniową. Realizacja przewiduje również budowę dwutorowej linii tramwajowej o długości ok. 2,6 km wraz z przystankami: "Nowa Politechniczna", "Łabędzia", "Stolema" i "Zabornia".

Zamówienie obejmuje budowę węzła integracyjnego tramwajowo - autobusowego "Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów oraz budowę węzła przesiadkowego tramwajowo - autobusowego "Zabornia". W ramach inwestycji przewidziana jest również budowa lub przebudowa odcinków ulic, m.in. Myśliwskiej, Nowej Wołkowyskiej, Myśliwskiej Południowej, Stolema, Kartuskiej, Limbowej, łącznicy węzła z Armii Krajowej, Nowej Warszawskiej i Nowej Jabłoniowej.

Mają powstać drogi, ścieżki rowerowe i ciągi piesze, zadaszone parkingi rowerowe na przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym "Ujeścisko", obiekty mostowe nad potokiem Siedleckim oraz ekrany i osłony akustyczne. Na potrzeby inwestycji mają też być przeprowadzone prace rozbiórkowe na terenie ogrodów działkowych: Chopin, Zremb, Jar i Orlik.

Urząd Miasta poinformował wcześniej, że w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej udało się wyremontować i polepszyć komfort jazdy na ponad 30 proc. torowisk oraz zbudować trzy nowe linie tramwajowe: na Chełm, Łostowice - Świętokrzyska i Piecki Migowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.