PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk Hongkongiem Europy? Szanse są

  • Propertynews.pl    25 listopada 2015 - 19:17
Gdańsk Hongkongiem Europy? Szanse są

Panorama Gdańska (fot. gdansk.pl)

W perspektywie 20 lat Polska ma szansę trafić na krótką listę najlepszych destynacji inwestycyjnych. Gdańsk, ze swoimi portami, położeniem geograficznym i rozwiniętą infrastrukturą, może stać się ponownie Hongkongiem Europy - mówi Maciej Grabski, twórca Olivia Business Centre
Trójmiasto to na pewno świetne miejsce do życia - potwierdzają to ankiety i badania. Czy to również dobra lokalizacja dla biznesu?

- Udało nam się osiągnąć równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem - to chyba największy długoterminowy atut Trójmiasta. Kreujemy nowe miejsca pracy w wielu sektorach: usług biznesowych, produkcji, edukacji, czy turystyki i na różnych stanowiskach: od menedżerskich, po pierwszą pracę, np. w logistyce.

Trójmiasto jest doskonałe do życia zarówno dla osób na wyższych stanowiskach, absolwentów, jak i ludzi, którzy wybrali to miejsce zamiast emigracji.

Polska zwiększa swoją aktywność międzynarodową, a Unia Europejska i USA przygotowują transatlantycką umowę handlowo-inwestycyjną, w perspektywie 20 lat Polska może trafić na krótką listę - obok Irlandii, Holandii i Wielkiej Brytanii - najlepszych inwestycyjnych destynacji. Gdańsk, ze swoimi portami, położeniem geograficznym i rozwiniętą infrastrukturą może stać się ponownie Hongkongiem Europy.

Jesteśmy aktywni również na rynku biurowym. W mojej ocenie na terenie Trójmiasta w budowie jest około 100 tys. mkw. Duża podaż i wynikająca z niej konkurencja sprzyja najemcom, z kolei każde nowe inwestycje deweloperów są bardzo dobrze skalkulowane pod względem kosztów i potencjału rynkowego. Dlatego w kolejnych latach spodziewam się stabilnego wzrostu i niesłabnącego tempa rozwoju tego sektora.

Cały wywiad czytaj na Propertynews.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.