Gdańsk już gotowy na Euro

Gdańsk jest gotowy do turnieju w stu procentach - ocenił w czwartek kierujący pracami podkomisji stałej ds. przygotowań Polski do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy poseł PO Roman Kosecki.
Gdańsk już gotowy na Euro

"Po raz pierwszy byłem tu, kiedy na miejscu przyszłego stadionu stały jeszcze spychacze i nie do końca rozebrane ogródki działkowe. Dziś mamy fantastyczny stadion" - przyznał Kosecki podczas briefingu prasowego.

Czytaj też: Gdańskie centrum wolontariatu na Euro już działa

Podczas swojego pobytu w Pomorskiem posłowie z podkomisji zwiedzili, oprócz stadionu, także centra pobytowe reprezentacji Niemiec w Gdańsku-Oliwie oraz Hiszpanii w Gniewinie. Zobaczyli również Strefę Kibica.

Gdańsk był ostatnim miastem-gospodarzem Euro 2012, które wizytowała sejmowa podkomisja.

Oceniając stan przygotowań do Euro 2012 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że "jesteśmy społeczeństwem akcyjnym".

"Nie potrafimy w tempie pracować systematycznie, w dłuższym okresie czasu. Z autostradą A2 zdążymy, prawdopodobnie będzie przejezdna. Chciejmy chociaż w 80 procentach utrzymać to tempo prac po mistrzostwach Europy" - dodał.

Kosecki zaapelował o przyjazną i gościnną postawę podczas ME wobec gości z zagranicy.

"Stwórzmy dobrą atmosferę, aby ci którzy przyjadą do Polski na mistrzostwa wrócili później do naszego kraju. Jedyna obawa to wynik polskiej drużyny. Ale ja myślę, że jesteśmy w stanie zdobyć medal" - ocenił były piłkarz reprezentacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE