PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk już gotowy na Euro

  • PAP    31 maja 2012 - 16:43
Gdańsk już gotowy na Euro

Gdańsk jest gotowy do turnieju w stu procentach - ocenił w czwartek kierujący pracami podkomisji stałej ds. przygotowań Polski do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy poseł PO Roman Kosecki.
"Po raz pierwszy byłem tu, kiedy na miejscu przyszłego stadionu stały jeszcze spychacze i nie do końca rozebrane ogródki działkowe. Dziś mamy fantastyczny stadion" - przyznał Kosecki podczas briefingu prasowego.

Czytaj też: Gdańskie centrum wolontariatu na Euro już działa

Podczas swojego pobytu w Pomorskiem posłowie z podkomisji zwiedzili, oprócz stadionu, także centra pobytowe reprezentacji Niemiec w Gdańsku-Oliwie oraz Hiszpanii w Gniewinie. Zobaczyli również Strefę Kibica.

Gdańsk był ostatnim miastem-gospodarzem Euro 2012, które wizytowała sejmowa podkomisja.

Oceniając stan przygotowań do Euro 2012 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek powiedział, że "jesteśmy społeczeństwem akcyjnym".

"Nie potrafimy w tempie pracować systematycznie, w dłuższym okresie czasu. Z autostradą A2 zdążymy, prawdopodobnie będzie przejezdna. Chciejmy chociaż w 80 procentach utrzymać to tempo prac po mistrzostwach Europy" - dodał.

Kosecki zaapelował o przyjazną i gościnną postawę podczas ME wobec gości z zagranicy.

"Stwórzmy dobrą atmosferę, aby ci którzy przyjadą do Polski na mistrzostwa wrócili później do naszego kraju. Jedyna obawa to wynik polskiej drużyny. Ale ja myślę, że jesteśmy w stanie zdobyć medal" - ocenił były piłkarz reprezentacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.