PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk na nowoczesny stadion do rugby i lekkoatletyki

  • pt    21 października 2016 - 15:15
Gdańsk na nowoczesny stadion do rugby i lekkoatletyki
Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, bo taką oficjalną nazwę będzie nosił obiekt przy al. Grunwaldzkiej 244, to boisko do rugby z naturalną nawierzchnią, oświetleniem i pomiarem czasu oraz boisko treningowe (fot. Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl)

• W sobotę, 22 października, o godz. 14 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego stadionu w Gdańsku.
• Nowy obiekt kosztował nieco ponad 12 mln zł, inwestycję w kwocie prawie 5 mln zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, bo taką oficjalną nazwę będzie nosił obiekt przy al. Grunwaldzkiej 244, to boisko do rugby z naturalną nawierzchnią, oświetleniem i pomiarem czasu oraz boisko treningowe.

Są tutaj także urządzenia lekkoatletyczne: rzutnie do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal, 8-torowa bieżnia okrężna i bieżnia prosta.

Przy obiekcie wybudowano miejsca parkingowe dla autokarów oraz prawie 70 miejsc dla samochodów, osób niepełnosprawnych i wozu transmisyjnego. Dla widzów przygotowano 1000 miejsc, także dla niepełnosprawnych.

- Profesjonalne oświetlenie, lepsza murawa, miejsca parkingowe i porządne trybuny - rugbiści Lechii nie kryją zadowolenia z nowego obiektu.

Stadion przy al. Grunwaldzkiej 244 powstał w ramach modernizacji dotychczas funkcjonującego boiska należącego do Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Teraz za administrowanie obiektem będzie odpowiedzialny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

W przyszłości powstaną dodatkowe szatnie, pomieszczenia do przeprowadzania kontroli antydopingowych i tereny rozgrzewkowe.

- To długo wyczekiwana inwestycja, jeden z nielicznych na Pomorzu obiektów o tak wysokim standardzie. Cieszymy się, że lekkoatleci oraz rugbyści otrzymają najwyższej klasy, uniwersalny stadion, który będzie służył przede wszystkim młodzieży - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.

Nowy obiekt kosztował nieco ponad 12 mln zł, inwestycję w kwocie prawie 5 mln zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Z nowego stadionu korzystać będą mogły wszelkie podmioty (szkoły, kluby, związki sportowe, osoby indywidualne itd.). Z uwagi na ograniczoną dostępność uwarunkowaną zapisami gwarancji, priorytetowo będą traktowane konkurencje lekkoatletyczne i rugby, a boisko ze sztuczną murawą będzie mogło być wykorzystywane przez szkoły w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Możliwość organizowania imprez najwyżej rangi, np. mistrzostw Polski będzie możliwa po wybudowaniu zaplecza szatniowo-sanitarnego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.