PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk podpisał umowę na utrzymanie mostów

  • MN    27 czerwca 2016 - 16:35
Gdańsk podpisał umowę na utrzymanie mostów
Umowa obejmuje utrzymanie czystości i remonty ponad 220 obiektów inżynierskich (fot. pixabay)

• Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku podpisał z FBSerwis umowę o wartości 2,45 mln zł na utrzymanie obiektów mostowych.
• Umowa o wartości 2,45 mln zł brutto podpisana na 2 lata obejmuje utrzymanie czystości i remonty ponad 220 obiektów.
Gdańsk podpisał umowę na utrzymanie obiektów mostowych z polską firmą FBSerwis SA.

Umowa o wartości 2,45 mln zł brutto podpisana na okres 2 lat obejmuje utrzymanie czystości i remonty ponad 220 obiektów inżynierskich, w tym prace utrzymaniowe na obiektach mostowych, tunelach i przepustach znajdujących się na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych na terenie miasta.

Pod opieką FBSerwis są m.in. najbardziej znany most Głównego Miasta – most zielony, nowoczesny most im. Jana Pawła II czy obiekty mostowe w historycznej części miasta.

Czytaj też: Gdański port rozpoczyna współpracę z chińskim partnerem

- Utrzymanie tak dużej liczby obiektów w przestrzeni miejskiej to duże wyzwanie dla wykonawcy, szczególnie w przypadku najbardziej uczęszczanych rejonów miasta. Wśród obiektów, które mamy za zadania utrzymać, znalazły się zarówno nowo wybudowane, bardzo nowoczesne konstrukcje jak i takie, które pamiętają czasy przedwojenne – mówi Grzegorz Cioch, wiceprezes FBSerwis, odpowiedzialny za pion utrzymania i zarządzania infrastrukturą.

W całej Polsce FBSerwis realizuje kontrakty na bieżące utrzymanie ponad 1500 km dróg krajowych i autostrad. Firma świadczy też m.in. usługi z zakresu gospodarki odpadami dla ponad 500 tys. mieszkańców Poznania, Łodzi i gminy Kłodzko na Dolnym Śląsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.