PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk rozważa oferty przebudowy oliwskiej palmiarni

  • GP    8 czerwca 2017 - 17:55
Gdańsk rozważa oferty przebudowy oliwskiej palmiarni
Palmiarnia w Gdańsku-Oliwie ma status zabytku. (fot.:wikimedia.org/domena publiczna)

Gdańskie władze mają trzy oferty, z których wybiorą jedną. Wybrana firma otrzyma za zadanie renowację palmiarni w Gdańsku-Oliwie, w Parku Opackim.
Znalazły się trzy firmy zainteresowane przebudową kompleksu budynków palmiarni w ogrodzie botanicznym w Parku Opackim w Gdańsku. W czwartek (8 czerwca), w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG) odbyło się otwarcie ofert dotyczących tej inwestycji.

Realizacja I etapu rewitalizacji obejmuje zabezpieczenie istniejącej roślinności, rozbiórkę istniejącej rotundy i budowę w jej miejsce nowej.

- Z uwagi na znajdującą się w palmiarni roślinność, która na czas robót zostanie zabezpieczona, wszelkie prace prowadzone będą ze szczególną ostrożnością. Dodatkowo przy obniżonych temperaturach zewnętrznych, wybrany w przetargu wykonawca robót zobowiązany jest również do zapewnienia roślinom odpowiedniej temperatury - mówi Agnieszka Zakrzacka z DRMG.

Prace będą realizowane przy pełnej dostępności parku dla zwiedzających. W trakcie realizacji zadania wykonawca robót zobowiązany jest również zapewnić bezpieczeństwo turystom i zwiedzającym mogącym się poruszać w pobliżu placu budowy oraz drogi dojazdowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.