PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Trwają konsultacje inwestycyjne dla terenu wokół stadionu Energa Gdańsk

  • GP    2 czerwca 2017 - 10:40
Gdańsk. Trwają konsultacje inwestycyjne dla terenu wokół stadionu Energa Gdańsk
Stadion powstał na EURO 2012, które Polska organizowała razem z Ukrainą pięć lat temu. (fot. Mateusz Skuza/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Teren wokół stadionu gdańskiego ma zostać zagospodarowany przez spółkę PFI Future. Rusza drugi etap negocjacji z inwestorem.
• W pierwszym etapie konkursu startowały dwie propozycje. Wygrała oferta z Wrocławia.

• Kompleks hotelowy i oceanarium, które mają powstawać od 2019 roku mają być ofertą turystyczną wzbogacającą centralne miasto Pomorza.

Biuro prasowe miasta Gdańska poinformowało, że wybrano partnera biznesowego dla Areny Gdańsk. Niebawem rozpoczną się negocjacje w zakresie ostatecznej koncepcji zagospodarowania terenu przy stadionie Energa Gdańsk.

Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Urzędu Miasta Gdańska oraz organizatora konkursu- spółki Arena Gdańsk, rekomendowała jedną z dwóch ofert startujących do dalszych negocjacji. W drugim etapie konkursu wystartuje konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia (PFI Future).

Spółka PFI Future zaprezentowała ideę budowy oceanarium wraz z kompleksem hotelowym i, jak to określono, „egzotyczną laguną”. Komisja konkursowa doceniła tę propozycje. Uznano, że będzie ona ciekawą propozycją dla Gdańszczan i osób odwiedzających Trójmiasto.

W opinii komisji koncepcja PFI Future jest także spójna z układem architektoniczno-urbanistycznym otoczenia i planem miejscowym.

- Obie oferty wnoszą ciekawe spojrzenie na możliwości rozwoju przemysłu czasu wolnego w Gdańsku - mówi Andrzej Bojanowski, prezes Arena Gdańsk. - W naszym przeświadczeniu idea przedstawiona przez PFI Future może być atrakcyjnym uzupełnieniem istniejącej oferty turystycznej miasta.

Następnym krokiem w procedurze negocjacji jest szczegółowa realizacja całego inwestycyjnego przedsięwzięcia. Strona miasta liczy, że uda się zamknąć drugi etap w perspektywie trzech miesięcy. Potem ma zostać podpisana umowa Jeśli rozmowy potoczą się szybko, podpisy pod ostatecznym dokumentem mogą pojawić się jeszcze w tym roku.

Budowa może ruszyć w 2019.

Teren, którym ma zostać objęta inwestycja, to powierzchnia 4,66 ha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.