PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Za 40 mln zł powstanie pierwsza w Polsce szkoła metropolitarna

  • JL    5 października 2016 - 08:35
Gdańsk: Za 40 mln zł powstanie pierwsza w Polsce szkoła metropolitarna
Tak będzie wyglądać pierwsza w Polsce szkoła metropolitarna w Kowalach na granicy Gdańska, gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. (Fot. mat.pras.)

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozpoczęła postępowanie przetargowe mające wyłonić wykonawcę robót budowlanych pierwszego etapu pierwszej w Polsce szkoły metropolitalnej.
Przetarg będzie miał formę ograniczoną, co oznacza, że wykonawcy najpierw złożą wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a następnie po ich weryfikacji tylko wybrane firmy zostaną zaproszone do składania ofert przetargowych. Po weryfikacji złożonych wniosków, wybrani wykonawcy na złożenie ofert przetargowych będą mieli minimum 30 dni.

Przewidywany termin rozpoczęcia budowy obiektu to początek 2017 roku. Planowany termin rozpoczęcia działalności szkoły to wrzesień 2018 roku. Szkoła w Kowalach to pierwszy taki projekt w Polsce realizowany przez trzy samorządy, czyli gminy Gdańsk, Kolbudy i Pruszcz Gdański. Będzie to więc szkoła metropolitalna, budowana na granicy tych trzech gmin. 40 proc. budżetu inwestują Kolbudy, a po 30 proc. gmina wiejska Pruszcz Gdański oraz miasto Gdańsk. Co prawda wójt gminy Kolbudy rozważał wycofanie swojej gminy z tego projektu, ale sprzeciwili się temu mieszkańcy, którym na nowoczesnej szkole w sąsiedztwie bardzo zależy.

Do szkoły uczęszczać mają uczniowie i przedszkolaki z południowych obszarów Gdańska, z gminy Kolbudy i Pruszcza Gdańskiego. Łącznie obiekt pomieści 1125 dzieci, w tym 125 przedszkolaków. Szkoła ma się składać z trzech budynków: budynek dydaktyczny, sala gimnastyczna oraz basen. Budowa obiektu będzie odbywała się etapowo. Na terenie szkoły wykonane zostaną także boiska sportowe – do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnia i skocznia do skoku w dal oraz plac zabaw. Szacunkowy koszt inwestycji to około 40 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.