PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk zdecydował. Palmiarnię zrewitalizuje firma z Włocławka

  • GP    22 czerwca 2017 - 19:10
Gdańsk zdecydował. Palmiarnię zrewitalizuje firma z Włocławka
Zabytkowa palmiarnia w Gdańsku-Oliwie. (fot. wikimedia.org/domena publiczna)

W czwartek (22 czerwca) zapadły w Gdańsku dwie decyzje. Pierwszą jest rozstrzygnięcie dotyczące palmiarni w gdańskim parku w Oliwie. Drugą - powierzenie budowy kompleksu szkolnego.
• Palmiarnia w parku oliwskim będzie rewitalizowana przez firmę z Włocławka.

• Szkołę, którą chce sfinansować Gdańsk zbuduje konsorcjum firm: PW EBUD-Przemysłówka z Bydgoszczy i TB INVEST z Gdańska. Kompleks edukacyjny ma być gotowy do 2020 r.

 

W czerwcu informowaliśmy, że władze Gdańska rozważają konieczność przebudowy oliwskiej palmiarni, która zdobi park w północnej części miasta. Z trzech ofert, które złożono trójmiejskiemu miastu, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska wybrała zwycięską i w czwartek (22 czerwca) przekazała decyzję do publicznej wiadomości.

- Po przeanalizowaniu i weryfikacji ofert dotyczących palmiarni największą liczbę punktów uzyskała firma Am-For Arkadiusz Fortuna z Włocławka - napisano.

Realizacja I etapu rewitalizacji i przebudowy obiektów w parku oliwskim obejmuje zabezpieczenie istniejącej roślinności, rozbiórkę istniejącej i budowę nowej rotundy. Wszystkie prace będą realizowane przy pełnej dostępności parku dla zwiedzających, a z możliwości zwiedzania będzie wykluczony jedynie kompleks palmiarni. W trakcie realizacji zadania wykonawca robót zobowiązany jest również zapewnić bezpieczeństwo turystom i zwiedzającym mogącym się poruszać w pobliżu placu budowy oraz drogi dojazdowej.

Nowa szkoła w mieście

To nie jedyna decyzja, o której w czwartek informował gdański magistrat. Władze miasta powierzyły też budowę szkoły przy ul. Jabłoniowej nowemu wykonawcy - konsorcjum firm: PW EBUD-Przemysłówka z Bydgoszczy i TB INVEST z Gdańska.

Przy wspomnianym adresie stanie placówka szkolna, w której będzie mogło się uczyć łącznie ok. tysiąc dzieci. Szkoła będzie powstawała etapami. W pierwszym powstanie budynek dydaktyczny wraz z biblioteką (szkolną i publiczną), stołówką i pomieszczeniami administracyjnymi. W dalszej perspektywie budynek gimnastyczny z salą sportową dla 200 osób, aulą dla 300 osób i zespołem mniejszych sal gimnastycznych przystosowanych do prowadzenia zajęć korekcyjnych, artystycznych i tanecznych.

Oba budynki mają być gotowe latem 2018 roku.

Kolejny etap inwestycji to budowa drugiego budynku dydaktycznego (z pomieszczeniami dedykowanymi uczniom starszych klas), a także infrastruktury sportowej obejmującej boisko piłkarskie; boisko wielofunkcyjne (do piłki koszykowej, siatkowej, tenisa); bieżnię; skocznię w dal oraz plac zabaw.

Cała inwestycja ma zakończyć się na początku 2020 roku.

W skład centrum zlokalizowanego w południowej części Gdańska wchodzić będzie nie tylko szkoła, ale też przedszkole modułowe dla 250 dzieci.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.