PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdański Inkubator ma już najemców

  • wer    14 grudnia 2011 - 19:55
Gdański Inkubator ma już najemców

Chociaż oficjalne otwarcie Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ''Starter'' nastąpi dopiero w styczniu 2012 roku to już teraz do nowoczesnego wnętrza wprowadzają się pierwsi najemcy.
Partnerem projektu i administratorem Inkubatora jest założona w 2005 roku przez miasto Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości.

Całkowita powierzchnia budynku to prawie 10 tys. m2. Członkowie społeczności Inkubatora mają do dyspozycji łącznie 129 miejsc parkingowych w części nadziemnej oraz podziemnej, Centrum Konferencyjno - Szkoleniowe, lunch-bar oraz przedszkole.

Około 60% powierzchni zostało przeznaczone na biura i oferty wsparcia dla start-upów oraz firm prowadzących działalność gospodarczą nie dłużej niż 3 lata.

Czytaj też: W Gdańsku powstaje Inkubator

Mogą one liczyć na szereg udogodnień, w tym niższe opłaty przez pierwszy okres działalności. W części inkubacyjnej budynku według założeń pierwsze kroki w biznesie stawiać może jednocześnie do 70 nowych podmiotów gospodarczych.

Pozostała powierzchnia jest przeznaczona dla klientów strategicznych, których obowiązują za najem stawki rynkowe. Przychody uzyskiwane z tej części finansować będą koszty wsparcia start-upów.

- Cieszy mnie duże zainteresowanie poszerzoną ofertą Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości ‘'Starter''. Miastu leży na sercu stworzenie warunków do rozwoju nowych, innowacyjnych podmiotów gospodarczych działających zwłaszcza w perspektywicznych branżach, w których kluczowe znacznie ma wiedza - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska (zabierz głos/oceń prezydenta).

Jego zdaniem zrealizowana w dużej mierze dzięki środkom miasta inwestycja umożliwi ambitnym przedsiębiorcom realizację ich pomysłów, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Gdańska.

- My gdańszczanie jesteśmy nie tylko twórczy, ale i potrafimy brać sprawy we własne ręce. Jestem przekonany, że firmy, które znajdą miejsce w nowopowstałym Inkubatorze, w przyszłości staną się wizytówką miasta - podsumowuje.

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem do inkubatora do części inkubowanej wprowadziło się już kilkunastu najemców. Zagospodarowana została także ponad połowa powierzchni komercyjnych.

Budowa Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości została sfinansowana z budżetu miasta Gdańska oraz środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Całkowity koszt inwestycji to 35,8 mln zł, w tym ponad 11,3 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.