PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdański stadion najlepszy?

  • PAP    14 lipca 2010 - 20:31

W Gdańsku po raz trzeci gościli posłowie z podkomisji stałej ds. Euro 2012 oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Parlamentarzyści wizytowali obiekty związane z piłkarskimi mistrzostwami.
Pierwsze kroki posłowie skierowali na jedną z kluczowych inwestycji, czyli będące w rozbudowie lotnisko w Rębiechowie, a następnie złożyli w Bazylice Mariackiej kwiaty przy grobie Macieja Płażyńskiego, który był członkiem tej komisji.

- Następnie w naszym biurze zapoznali się z kwestiami związanymi z zakwaterowaniem i centrami pobytowymi, z przebiegiem budowy PGE Arena Gdańsk, wszystkimi inwestycjami drogowymi w mieście oraz bezpieczeństwem i zabezpieczeniem medycznym. Później udaliśmy się na budowę Trasy W-Z i Węzła Karczemki, do nowo otwartego hotelu Hilton oraz do hali na pograniczu Gdańska i Sopotu. Na zakończenie pracowitego dnia posłowie pojawili się na placu budowy PGE Arena Gdańsk - powiedział zastępca dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 Zbigniew Weinar.

- Gdańsk odwiedzamy z największą przyjemnością ze wszystkich polskich miast, w których rozgrywane będą mistrzostwa Europy. Muszę przyznać, że dwa lata temu, kiedy w tym samym miejscu brnęliśmy przez chaszcze, nie przypuszczałem, że ten obiekt przybierze taką postać, jaką można obecnie oglądać. To miasto robi również najwięcej w kwestii rozbudowany infrastruktury związanej bezpośrednio z Euro 2012. Nasycenie inwestycji w Gdańsku oraz przeznaczone na ten cel pieniądze muszą robić wrażenie - dodał poseł Andrzej Biernat.

W sobotę zaplanowano podpisanie umowy dzierżawy PGE Arena Gdańsk przez Lechia Operator, a 24 lipca odbędzie się uroczyste zawieszenie wiechy na tym obiekcie. Na gdańskim stadionie trwa również montaż konstrukcji stalowej, który przekroczył półmetek.

W czwartek parlamentarzyści udadzą się do Gniewina, które pretenduje do miana jednego z centrów pobytowych podczas Euro 2012.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, a jej zakończenie zaplanowano na 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysiące kibiców, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku.

Są plany, aby na inaugurację PGE Arena Gdańsk doszło do konfrontacji Lechii Gdańsk z Juventusem Turyn. Byłby to symboliczny rewanż za mecz tych zespołów w Pucharze Zdobywców Pucharów, który rozegrany został 28 września 1983 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wrocławianin z Wrocławia, 2010-07-15 14:52:49

    Ciekawe, czyżby w Gdański tak jak we Wrocławiu obok stadionu była autostrada, droga krajowa, nowa linia tramwajowa i przystanek kolejowy? Czy tylko premier pochodzi z tego miasta i to wystarczy by chwalić?