Gdańskie lotnisko ma nowy terminal

Powierzchnia Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie zwiększyła się o ponad 15 tys. mkw.
Gdańskie lotnisko ma nowy terminal
Dzięki nowemu terminalowi przepustowość lotniska w Rębiechowie zwiększyła się do 7 mln pasażerów. Fot. mat. prasowe

We wtorek, 1 września, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i członek zarządu Ryszard Świlski wzięli udział w uroczystym otwarciu nowej części terminalu T2. Nowoczesny terminal T2, oddany do użytku w 2012 r., ma teraz strefę przylotów, a powiększona hala odlotowa została wyposażona w dwa rękawy pasażerskie. Pierwsze piętro terminalu T1 będzie nadal wykorzystywane do odlotów do państw spoza strefy Schengen.

W Gdańsku 7 mln pasażerów rocznie

Przepustowość lotniska w Rębiechowie dzięki tej inwestycji zwiększyła się do 7 mln pasażerów, o 2 mln więcej, niż dotychczas. – Dzisiaj rośniemy w skali roku od 10 do 15 procent, co jest znakomitym wynikiem – podkreśla Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego lotniska.

Nowa część terminalu od 1 września połączona jest także specjalnym łącznikiem z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, dzięki czemu podróżni mogą łatwo i wygodnie poruszać się między lotniskiem i centrum miasta. Do użytku oddano również nowy system drogowy, m.in. pętlę autobusową i parking. System kiss & fly obowiązywać będzie teraz w całym układzie drogowym.

Koszt całej inwestycji to ok. 150 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE