PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańskie targi się rozrastają

  • PAP    16 maja 2011 - 15:25

Hala wystawiennicza o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych będzie główną częścią centrum wystawienniczo-kongresowego AMBER EXPO w Gdańsku. Obiekt należący do Międzynarodowych Targów Gdańskich (MTG) ma być gotowy wiosną 2012 r.
16 maja na terenie budowy w Gdańsku Letnicy, w sąsiedztwie powstającego stadionu piłkarskiego PGE Arena, wmurowano bursztynowy kamień węgielny pod centrum AMBER EXPO.

Inwestycja realizowana jest od marca. Inwestor uważa, że powstający obiekt będzie jednym z największych tego typu w kraju. Prezes MTG Andrzej Kasprzak wyjaśnił, że hala wystawienniczo-kongresowa o powierzchni 12 tys. m kw. będzie mogła być podzielona na trzy części.

Pierwszy etap inwestycji przewiduje także budowę sześciokondygnacyjnego budynku biurowego oraz centrum konferencyjnego z czterema salami mogącymi pomieścić łącznie 1130 osób (największa - 600 osób), centrum prasowego oraz zaplecza gastronomicznego. Powstaną też parkingi na 450 miejsc postojowych.

Ten etap inwestycji powinien się zakończyć do wiosny przyszłego roku, przed rozpoczęciem Euro 2012. Obiekty centrum mają być wykorzystywane przez organizatorów mistrzostw.

W drugim etapie inwestor planuje dobudować kolejną halę o powierzchni 6 tys. m kw. MTG są właścicielem działki o powierzchni ponad 6 ha.

Autorem projektu AMBER EXPO jest Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe FORT, a generalnym wykonawcą pomorska Korporacja Budowlana Doraco.

Koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji szacowany jest na 92 mln zł. Pieniądze pochodzą głównie z kredytów MTG.

Spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie działa na rynku od 1989 r. Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym. W latach 1990-1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hala Olivia, Hala AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 r. targi i imprezy organizowane są w we własnym Centrum Targowym przy ul. Beniowskiego, z którym MTG były powiązane kapitałowo.

Międzynarodowe Targi Gdańskie realizują 20 własnych projektów targowych rocznie, w tym pięć o zasięgu międzynarodowym; specjalizują się w organizacji imprez plenerowych. Dwukrotnie wygrały przetarg na organizację jarmarków w Gdańsku i realizują je od 1996 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.