PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA: Jeszcze w tym kwartale przetarg na budowę obwodnicy Głogowa

  • PAP/TK    22 lutego 2018 - 12:31
GDDKiA: Jeszcze w tym kwartale przetarg na budowę obwodnicy Głogowa
Obwodnica Głogowa ma mieć 20 km długości (Fot. pixabay)

Jeszcze w tym kwartale, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla planowanej obwodnicy Głogowa. Trasa powstanie w ciągu Drogi Krajowej nr 12. Szacowany koszt budowy to 750 mln zł.
Jak poinformowała w czwartek 22 lutego rzeczniczka dolnośląskiego oddziału GDDKiA Magdalena Szumiata, pierwszym korkiem do rozpoczęcia tej inwestycji będzie opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Przetarg na to opracowanie ma być ogłoszony jeszcze w tym kwartale.

Prace budowlane dla inwestycji planowane są na lata 2022-2025, a jej szacowany koszt to około 750 mln zł. Obwodnica Głogowa, która ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 12, ma mieć 20 kilometrów.

Czytaj także: Do 2023 roku w Polsce powstanie 57 obwodnic. Oto ich lista

"Nowowybudowana obwodnica pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego na terenie miasta Głogowa, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta" - zaznaczyła Szumiata. Jak dodała, nowa obwodnica ma też stanowić fragment połączenia drogi krajowej nr 12 z nowowybudowaną drogą ekspresową S3 na terenie województwa dolnośląskiego.

Obecnie droga krajowa nr 12 przebiega przez centrum Głogowa oraz pobliskie miejscowości: Dankowice, Nielubia i Serby. Jak podkreśla GDDKiA, trasa na terenie Głogowa jest nieprzystosowana do panującego tam natężenia ruchu, w tym ruch ciężarowego i tranzytowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.