PARTNER PORTALU
  • BGK

GDDKiA liczy na przyspieszenie prac nad A4

  • wnp.pl    5 października 2009 - 13:08

Jak powiedział Artur Majczak, dyrektor infrastruktury w Tebodin SAP-Projekt, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zwróciła się do spółki z pytaniem o możliwość przyspieszenia realizacji prac projektowych odcinka planowanej autostrady A4.
– Według pierwotnych planów dokumentacja projektowa miała być gotowa do kwietnia przyszłego roku. GDDKiA zależy aby termin ten przyspieszyć o kilka miesięcy – mówi przedstawiciel Tebodin, spółki odpowiedzialnej za projekt odcinka autostrady A4 na wschód od Rzeszowa.

- Nie ustosunkowaliśmy się póki co do próśb GDDKiA. Obecnie badamy czy tak znaczące przyspieszenie prac jest w ogóle możliwe – dodaje. Przyznaje jednak, że oprócz możliwości spółki na przeszkodzie stoją także czynniki niezależne, jak procedury administracyjne czy decyzje środowiskowe. – Przyspieszenie prac z naszej strony jest oczywiście możliwe. Pytanie tylko czy uzyskane w ten sposób oszczędności czasowe nie przełożą się na jakość zrealizowanej inwestycji – zastanawia się Arno Ruijtenbeek, prezes spółki.

Oprócz odcinka trasy A4 firma Tebodin SAP-Projekt realizuje obecnie kilka innych znaczących projektów drogowych, w tym między innymi odcinki dróg ekspresowych i krajowych a także inwestycje drogowe w dużych miastach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.